טל לב רם
טל לב רםצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר הביטחון יואב גלנט בחר הבוקר (רביעי) בכתב והפרשן טל לב-רם למפקד גלי צה"ל.

גלנט בחר בו לאחר שהוועדה המייעצת לאיתור מפקד קבוע בראשות האלוף במיל' אמיר אבולעפיה המליצה על שלושה מועמדים לתפקיד לאחר שבחנה כ-20 אנשי תקשורת שהגישו את מועמדותם.

השר ראיין אתמול את שלושת המתמודדים שהומלצו על ידי הוועדה, עמד על ניסיונם העיתונאי, הניהולי והצבאי, והחליט כי לב-רם הוא המתאים ביותר לפקד על תחנת גלי צה"ל.

המינוי מגיע לאחר התנגדות של שר התקשורת שלמה קרעי שתקף, "למנות איש שמאל מובהק למפקד גלי צה"ל בתקופה כל כך רגישה, במקום להפריט את התחנה או להפוך אותה לצבאית בלבד למען החיילים בלי אקטואליה או לכל הפחות להשאיר אדם אובייקטיבי ומאחד כמו דני זקן, זו בושה וחרפה".

לב-רם משמש החל משנת 2008 ככתב ופרשן צבאי לענייני צבא וביטחון, תחילה בגלי צה"ל ובהמשך במעריב ובתחנת הרדיו 103FM. כמו כן, הוא מכהן כראש תא הכתבים הצבאיים. בשירותו הצבאי מילא שורת תפקידים כקצין קרבי בחטיבת הנח"ל ובבה"ד 1.

בנוסף שירת בדובר צה"ל כדובר פיקוד הדרום בתקופה בה שירת גלנט כמפקד הפיקוד.

גלנט סבור כי עברו המקצועי והיכרותו העמוקה עם המערכת הביטחונית והצבאית הן ככתב ופרשן והן כמפקד ולוחם, יהוו בסיס לחיבור בין תחנת גלי צה"ל לקהל החיילים, ויתרמו לאופייה הייחודי של התחנה כגוף תקשורת מוביל וכיחידה צבאית, זאת בהמשך להמלצות הוועדה בראשות מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אייל זמיר.

הוא יחליף את העיתונאי דני זקן ששימש כממלא מקום מפקד התחנה במשך השנה האחרונה. מינויו של טל כמפקד קבוע מגיע לאחר כשנתיים וחצי בהן לא היה מפקד קבוע לתחנה.

שר הביטחון הודה לדני זקן על פועלו בשנה האחרונה ואיחל הצלחה רבה לטל לב-רם עם היבחרו לתפקיד. כמו כן, הודה שר הביטחון לחברי הוועדה על עבודתם המסורה והמקצועית.

טל לב רם הגיב בחשבון ה-X שלו: "תודה לכל המברכים, אני נרגש ושמח על שניתנה לי הזכות. תודה לשר הביטחון יואב גלנט ולרמטכ"ל וועדת האיתור על האמון. תודה לחברותיי ועמיתותיי אילאיל ונורית על תהליך ישר והוגן. תודה לדני זקן על הובלת גל"צ לרבות בימי המלחמה. מבטיח לפעול למען שידור ציבורי-צבאי איכותי, אמין והוגן לכלל אזרחי ישראל. אתגר גדול לפני".