דייט, מרים פישייבין
דייט, מרים פישייביןאייסטוק. יח"צ

שאלה:
אחרי חצי שנה ללא שום הצעות, קיבלתי הצעה שממש נראית לי - בחור שמעבר למראה החיצוני שלו שמצא חן בעיניי, כל מה שסיפרו לי עליו ממש גרם לי לרצות לצאת איתו.

הדייט הראשון איתו היה ממש חלום. כבר שנים שלא נהנתי ככה. בדייט השלישי שלנו הבנתי ממנו שהוא יצא עם אחותי הגדולה (היא עדיין רווקה).

מסתבר שהוא לא רצה לפתוח את זה. כשסיפרתי לה היא הגיבה ממש בדרסטיות ואמרה לי שהבחור הזה פגע כמו שאף אחד אחר לא פגע בה ושאני חייבת לחתוך אותו כמה שיותר מהר כי זה ברור שהוא גם יפגע בי! לא יודעת מה לעשות... טוב לנו ביחד. בעצם, מצויין לנו ביחד. הוא נראה לי הטיפוס שתמיד התפללתי עליו. מצד שני איך אני יכולה לפגוע ככה באחותי?

המאמנת מרים פישביין בתשובה:

שלום לך, שמחתי לקרוא שטוב לך עם הבחור ושאת מרגישה שתפילותייך נענו! אני קוראת את שאלתך ונפעמת מאישיותך המיוחדת. יכולת לסיים את הכתוב בשאלה כגון: "אז איך לצאת מזה יפה?", "איך לדעת האם הבחור ראוי ולא פוגעני?" ועוד שלל שאלות, שבחרת שלא לשאול.

שאלתך נוגעת דווקא בחשש אחר, של פגיעה באחותך. השאלה הזהירה שלך מלמדת על רגישותך הרבה וטוב ליבך, ויתכן וגם מלמדת על סף רגישות גבוה של אחותך, על הנטייה שלה להיפגע ועל קושי להשתחרר מהפגיעה. העבר כבר התרחש, עכשיו ישנה הזדמנות לתפנית מפתיעה בעלילה! אולי מכאן תצמח הזדמנות חדשה!

ישנה אגדת עם על שני חברים טובים שרבו וביקשו לבנות חומה שתפריד ביניהם. הגיע נגר אחד ממרחק, ובמקום לבנות חומה - השתמש בקרשים לבניית הגשר שאיחד ביניהם. אז איך ניתן גם אצלך 'לארגן את הקרשים מחדש'? ראשית, עלייך להתעקש ולברר מה בדיוק קרה ביניהם, אי אפשר להבין את התמונה המלאה ולקבל החלטה מושכלת מבלי להכיר את כל פרטי הסיפור.

כשתהיה בידייך התמונה המלאה, ולאחר ששמעת את שני הצדדים, את תגלי שטמונות כאן הרבה הזדמנויות: כמו להכיר את הבחור מכיוון אחר. את בטח מכירה את העצה של השדכנים - לייצר טריגרים בדייטים בכוונה תחילה, כדי לבדוק כיצד יגיב הצד השני. אך במקרה שלך, נחסך ממך המאמץ. הטריגר כבר כאן - בשלבים המוקדמים של הקשר, בד"כ לא פוגשים את הצדדים הפחות נעימים של האישיות ולא מגיעים לקונפליקטים והנה, לך נפתח צוהר נוסף לעולמו של הבחור.

תוכלי ללמוד עליו, כשאת מתמודדת ובוחנת את המציאות לאור מה שאחותך אמרה, ולראות איך הוא מתנהל בקונפליקט שנוצר, מה מניע אותו? האם יודע לפייס, להסביר את עצמו, איך הוא פועל כשמרגיש מואשם בפגיעה. תוכלי להפריד בין אירוע לא נעים (שהיה עם אחותך) לבין אישיות לא נעימה – ובכך לתהות על קנקנו.

זאת הזדמנות לגשר - במידה ויתברר שהבחור אכן ראוי, את הקרשים של החומה שנבנו בין השניים, תוכלי למנף לבניית הגשר.הזדמנות לפגוש מחדש את אחותך - שכמוך ממש, עוברת מסע של רווקות, ובנוסף, בשיחה רגועה עם אחותך, תוכלי להודות על דאגתה הכנה ולבקש את ברכתה.

ועוד משהו, אם הסיפור מתברר רק כאפיזודה ביניהם וברור ללא ספק שאין פגם בבחור, תהיי אמיצה להמשיך בקשר על אף כל ה'לא נעים'. כי לפני הקמת הבית זה את וכל העולם בצד אחד, והבחור בצד השני. אחרי הקמתו, זה שניכם בצד אחד, וכל העולם מהעבר השני. לעתים קרובות אחרי החתונה הזכרונות של הקשרים הקודמים דוהים, כל מה שלא חשוב נשאר בבוידעם.

בתפילה להקמת ביתך ושל כל מבקשי זוגיות מתוך אהבה ושמחה גדולה!

מרים פישביין - מצוות המאמנים של פרויקט 252


**
רוצים ללמוד יותר עולם הזוגיות? הצטרפו לפרויקט 252 בלחיצה כאן