יצחק גולדקנופף
יצחק גולדקנופףצילום: ערוץ 7

הקרב החרדי ברשויות המקומיות: יו"ר יהדות התורה השר יצחק גולדקנופף הציע ליישב את המחלוקות לקראת הבחירות המוניציפאליות בבבית שמש באמצעות עריכת רוטציה משולשת בין המפלגות החרדיות.

תחילה התייחס להאשמות שהוטחו בהנהגת חסידות גור. "אנחנו הפרנו סיכום בכתב? היה לא תהיה. לא היה ולא נברא. אם אנחנו בעמדת חולשה אז על מה העליהום? בוא לא נמשיך את השיחה", אמר בראון לרדיו 'קול חי'.

בהמשך הציע: "אנחנו אומרים שאנחנו קוראים לכלל תושבי בית שמש לעשות הסכם משולש כמו בבני ברק. הכל פתוח. במצב כזה ניקח את הבחירות בהליכה".

כזכור, בסוף השבוע האחרון החליטה חסידות ויז'ניץ' לתמוך יחד עם חסידות גור במועמד ש"ס לראשות העיר משה אבוטבול ובכך נפער קרע ביהדות התורה שחלקים ממנה מתמידים בתמיכתם במועמד 'דגל התורה' שמואל גרינברג.

גולדקנופף אף התייחס לעסקת חילופי השבויים העולה שוב אל סדר היום: "היינו בעד בעד, הצבענו בעד שחרור החטופים. הדברים האלה ברורים. אני עוד לא יודע באופן ברור מה התנאים.

"אם סינוואר מחר מת אין מישהו אחר במקומו? יש לנו גבולות, נראה את ההצעה וגדולי ישראל יחליטו. נלך הרבה לקראת, אני לא יודע עד כמה".

אשר לנאומו בכנס החזרה לגוש קטיף, סיפר כי "באותו בוקר הייתי בכמה מקומות בשומרון וראיתי מה שקורה שם בבתים, לא יכולתי לעמוד בפניהם. אמר לי מישהו אנחנו 6 אחוז מהחיילים אבל 21 מההרוגים. האנשים האלה יושבים על הגבול ושומרים על ארץ ישראל.

"אם הם לא היו שם הערבים כבר היו בתל אביב. מישהו חושב על זה בכלל? הכנס הזה היה חיזוק למתיישבים ביוש שתורמים לשמירה על הארץ. שאני אמדר את עצמי מלהגיד להם שלום? נתניהו לא אמר לי מילה על זה.

במענה לשאלה מדוע עיתון 'המודיע' לא פרסם את נאומו בכנס החזרה לגוש קטיף, השיב: "המודיע לא כל כך אוהב אותי. אתה יודע כמה דברים אני עושה ולא מכניסים שם?".