כבשים
כבשיםצילום: פלאש 90

הטרור החקלאי לא פוסק: זוהר סבח, בעליה של חווה חקלאית בבקעת הירדן הסמוכה לישוב מבואות יריחו רעה את צאנו בבוקר יום השבת בשטחי המרעה של החווה, ונתקל בעשרות בדואים מהמאהל הבלתי חוקי הסמוך שהגיעו לכיוונו ואיימו עליו שיעזוב את המקום.

סבח שב אל החווה, אלא שאז גילה כי חסרות כבשים בעדר.

יחד עם כוחות צבא ומשטרה שהוזעקו למקום פתחו סבח ואנשי החווה בחיפושים, ולאחר כשעה איתרו את הכבשים מוחבאות באחד הדירים במאהל הבדואי הסמוך עוג'א אל פוקא.

הבדואים הכחישו כי מדובר בכבשים הגנובות, אך התושבים הבחינו מיד כי מדובר באותן הכבשים וכי עגילי הזיהוי שלהם נחתכו על ידי הבדואים כדי לטשטש עקבות, והציגו זאת לשוטרים שפסקו שיש להחזיר את הכבשים לבעליהן.

בניסיון לשבש את החזרת הגניבה, החלו עשרות בדואים, חלקם רעולי פנים, ליידות אבנים לעבר הכוחות שהגיבו בירי באוויר כדי להרחיק את הפורעים, ועצרו את אחד הבדואים במקום שזוהה כמי שהשתתף בגניבה.

תושבי החווה מדווחים, כי מתחילת האירוע נכחו בשטח פעילי שמאל קיצוני חמושים במצלמות שניסו להפריע לפעילות הכוחות, מה שמעלה את החשד כי מדובר בפעולה שתואמה מראש עם פעילי השמאל שנכחו במקום כדי להפיק תמונות מגמתיות ומכפישות.

לפני כחודשיים וחצי בעת שהיה בשירות מילואים, ניצלו בדואים מאחד המאהלים האחרים באזור את היעדרותו של סבח וגנבו עשרות ראשי צאן שנמצאו אף הם כמה שעות מאוחר יותר באחד הדירים במאהל והושבו לבעליהן. בפעם ההיא, נקטו הבדואים באכזריות יתרה ואף חתכו בסכין את אוזניהם של העיזים כדי להסיר את עגילי הזיהוי.