תיעוד תקיפות בסוריה ובלבנון שטרם נחשפודובר צה"ל

דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי הסביר הערב (מוצאי שבת) את הלחימה בגבול הצפון, והציג מצגת שמשרטטת את האזור שממנו פועל חיזבאללה בלבנון.

"מתחילת המלחמה חיזבאללה מנסה להסיט את הקשב שלנו מהלחימה בעזה. חיזבאללה יורה לעבר שטח ישראל ומנסה להוציא עוד פעולות טרור כנגד אזרחי ישראל. בארבעת החודשים האחרונים אנחנו מנהלים מלחמה עצימה מאוד בחזית הצפון, שמטרתה עיצוב מחדש של גבול הצפון".

בין היתר הגרי הציג נראית תקיפת חוליית פעילי "תיק הגולן", שלוחת חיזבאללה לסוריה, תקיפת מחבלים הפועלים לשיגור כטב"ם ותקיפת אתר אחסון של טילי קרקע-קרקע בלבנון.

דובר צה"ל אמר כי הכתובת לנשק ולאמצעי לחימה שמוברחים ביבשה ובאוויר "היא אחת - איראן. לצד זאת, לפעמים יש גם ניסיונות של שלוחות חמאס בסוריה להבריח נשק ללבנון. אנחנו משמידים אותם במגוון שיטות שאותן לא אפרט. אנחנו תוקפים תשתיות של חיזבאללה גם בסוריה. תקפנו יותר מ-50 מטרות כאלה שהיו פרוסות בסוריה. אנחנו נהיה בכל מקום שחיזבאללה נמצא בו. מה שנכון ללבנון, נכון לסוריה ונכון גם למקומות רחוקים יותר".

"אנחנו לא בוחרים במלחמה בעדיפות ראשונה, אבל אנו ערוכים ונערכים אליה כל הזמן", הבהיר תא"ל הגרי. "חיזבאללה טעה כשהחליט להתייצב לצד חמאס, לצד חוטפי ילדים ואנסים, ולתקוף את ישראל ללא עילה מוצדקת. אנחנו קיבלנו את ההחלטה להתמקד בעזה, ההחלטה עדיין תקפה".

לדברי הגרי, צה"ל חיסל עד כה יותר מ-200 מחבלים ומפקדים בחיזבאללה. "מי שיהווה איום יותקף. כל מחבל שינסה לבצע פעילות נגדנו, פוגש כוחות של צה"ל. המאמץ בהתקפה - תקפנו יותר מ-3,400 מטרות של חיזבאללה בדרום לבנון".

דובר צה"ל הגרי ציין: "יש לנו עוד דרך ארוכה לעבור עד שהמצב הביטחוני יאפשר את חזרת תושבי הצפון".