רשתות חברתיות
רשתות חברתיותצילום: אייסטוק

קרן וקסנר הגישה היום (ראשון) תביעת דיבה על סך מיליון שקלים נגד יצחק חדאד תושב אשדוד בגין שקרים והכפשות שנכתבו במדיה החברתית.

לפי כתב התביעה, "הנתבע הוא מחולל של 'מכונת רעל', יצר רשת השפעה הכוללת מספר רב של חשבונות ופרופילים ברשת החברתית X (לשעבר טוויטר). באמצעות חשבונות אלו הוא מפיץ בצורה אובססיבית לשון הרע, הסתה ושקרים בוטים על התובעת, כולל האשמתה בבגידה ובטבח הנורא של 7.10, בשיתוף פעולה עם ארגון הטרור חמאס, והיותה קרן סרטנית". כתב התביעה מגדיר כי "לא יכולה להיות לשון הרע חמורה ושקרית מזו".

כתב התביעה המלא

כתב התביעה מפרט כי הנתבע השתמש במגוון חשבונות ופרופילים בדויים. למשל, "פרידמן", "פ-ר-י-ד-מ-ן", "פרידמן פרידמן", "פרידמן חזרה" ו"בונד- BOND" בו הופיעה גם תמונתו של הנתבע.

בחשבונות אלו קיימים עשרות אלפי עוקבים במצטבר והפרסומים המופיעים בהם נעשים באותה לשון בוטה ומשתלחת. "קיים חשד שהנתבע מפעיל מעל 100 חשבונות ברשת", כך לפי התביעה.

כתב התביעה מציג עשרות פרסומים שונים שמכפישים את הקרן ובאמצעותה את בוגריה, חלקם קצינים בכירים בצה"ל ובמערכת הביטחון. "מדובר בשיח משולל רסן, בלתי לגיטימי ואלים, הנעשה באמצעות פרופילים לא מזוהים, על מנת שיהיה קשה לעקוב אחריהם ולזהותם", נכתב בכתב התביעה.