שחקני בית"ר מול הפועל הערב. שוב שמטו יתרון
שחקני בית"ר מול הפועל הערב. שוב שמטו יתרוןצילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

לדרבי חוקים משלו? תחשבו שוב. אחרי ששמטה כבר מספר פעמים יתרונות, בית"ר ירושלים עשתה זאת גם הערב (ראשון) במשחק הדרבי הירושלמי מול היריבה העירונית האדומה, הפועל ירושלים.

הצהובים שהחזיקו עד הערב במאזן של 27 ניצחונות ו-13 הפסדים במשחקי הדרבי, קיוו לחזור ולנצח את משחק הדרבי העירוני של העיר שחוברה לה יחדיו, לשים מאחור את כל העניין סביב התפטרותו של מאמנה יוסי אבוקסיס ולהשתחל אל המקום השישי המוביל לפלייאוף העליון.

ההתחלה בישרה טובות כשהבית"רים היו טובים מעט יותר מהמארחים האדומים ובדקה ה-30 באו אל שכרם עם שער נהדר של עדי יונה הצעיר שכבש משחק שני ברציפות לזכות הבית"רים.

לצערם של האוהדים הצהובים הרבים, גם ללא יוסי אבוקסיס על הקווים, השחקנים שעל כר הדשא הלכו לאחור במחצית השניה ואיפשרו למארחים האדומים ללחוץ על שערם שלהם. רגע לפני שריקת הסיום ההתפרקות החלה ובדקה ה-88 ספגה בית"ר את השיוויון.

לא עברו 2 דקות והלחץ שנתן את אותותיו הכריע. בעיטה חלשה של מתן חוזז הכניעה את שוער בית"ר מיגל סילבה ששמט בדרך למהפך של הפועל וחגיגות אדומות באצטדיון טדי שבבירה.

הפועל שבעונה שעברה ניצחה לראשונה מאז 1991 משחק דרבי במסגרת ליגת העל, מנצחת הערב לראשונה מאז 1981 משחק דרבי ירושלמי אותו היא מארחת. גם אז היא ניצחה בתוצאה 1:2 כשהפכה פיגור לניצחון בזכות מהפך.