השר אלי כהן
השר אלי כהןצילום: ערוץ 7

שר האנרגיה אלי כהן, עד לא מכבר שר החוץ, סבור כי על ישראל לצאת למתקפת נגד הסברתית מול המדינות המטילות סנקציות על מתיישבים ביהודה ושומרון בתואנות למעשי אלימות.

"מדובר", אומר השר כהן, "בהתנהלות בלתי מקובלת של אותן מדינות ועל ישראל לפתוח בקמפיין שאליו יחברו כל המשרדים הרלוונטיים, משרד המשפטים, משרד החוץ, משרד הביטחון ומשרד ראש הממשלה ולהבהיר שאין שום מקום לנקיטת צעדים שכאלה".

לדבריו ישראל יודעת לפעול ויכולה לפעול ולהוכיח את הצביעות שבהחלטה. "מדובר בצביעות וניסיון להכתים את כל ההתיישבות בגלל מספר מקרים בודדים. זה לא דבר שאפשר להסכים אליו במדינה שיש בה חוק וסדר".

באשר לצביעות העולה מהמהלכים נגד המתיישבים, אומר שר האנרגיה כי "מאותן מדינות הייתי מצפה שינתקו קשרים עם הרש"פ שלא רק שאינה מגנה אלימות, אלא מעודדת אלימות. היא הרשות הפלשתינית המקום היחיד בעולם שנותן תמריצים לרוצחי יהודים. זה המקום היחיד שבו אתה מקבל תמריץ כספי גדל והולך ככל שאתה מבצע יותר מעשי אלימות ורצח. זה מה שצריך להגיד בקול ברור לכל מי שרוצה לטעון נגדנו".

"צריך לצאת בקמפיין ציבורי ברור ונחרץ, גם פומבית וגם בערוצים מדיניים ודיפלומטיים. אין מקום לשום סנקציות. ישראל היא מדינת חוק וסדר", אומר השר, ולשאלתנו אם בכוחה של מדינה קטנה כישראל לפעול מול מדינות גדולות ובעלות כוח משמעותי בזירה הבינלאומית, הוא משיב וקובע כי "מדינת ישראל היא לא מדינה שולית אלא מדינה ריבונית ומשמעותית, ולכן אמרתי בישיבות הרלוונטיות אנחנו צריכים לקדם את אותה פעילות פומבית ודיפלומטית כדי לבטל את הסנקציות הללו ובמקביל לחשוף את הצביעות".

כהן מציין כי את עמדתו זו חלק עם הגורמים הרלוונטיים וכעת הוא מקווה ומאמין שהאחראים לכך יפעלו בנושא.