עוטף עזה
עוטף עזהצילום: הלל מאיר/TPS

לאחר דיון טעון של יותר מארבע שעות בין ראשי הרשויות בעוטף עזה למנכ"ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי, גורמים במשרד האוצר ומנהלת תקומה הסתיים ללא תוצאות. הצדדים קבעו להיפגש פעם נוספת הערב (שני), כך דווח בכאן חדשות.

ראשי הרשויות דורשים שכל תושבי היישובים עד 7 ק"מ יוכלו לשהות מחוץ לעוטף עד 1 ביולי 2024, בעוד שבמשרד ראש הממשלה, במנהלת תקומה ובמשרד האוצר דורשים שתושבי היישובים יחזרו כבר ב-1 במרץ.

בנוסף, במשרד האוצר רוצים לצמצם מאוד את המענקים וראשי הרשויות מסרבים.

אחד הפרמטרים בתוך השיקולים הוא לחץ של בתי המלון לפנות את החדרים ממפונים לפני פסח בגלל התחייבויות קודמות. כדי לעודד את התושבים המפונים, יינתן מענק לחוזרים והוא ישולם עד חודש יולי - 200 שקלים ליום למבוגר ומאה שקלים לילד, מענק מדורג שילך וירד ככל שיחלפו החודשים.

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן אמר כי "חייבים לוודא שמי שעדיין חושש לחזור יוכל להישאר במלון עד לסוף שנת הלימודים. המשפחות שנעקרו מבתיהן ב-7 באוקטובר נמצאות במצב מורכב של אי וודאות מוחלטת".

פיקוד העורף הוריד בשבוע שעבר את הכוננות בעוטף עזה והודיע כי מעתה מותרת התקהלות של מאה אנשים בשטח פתוח ו-300 במבנה. כמו כן מותרים הלימודים בבתי הספר בהם יש מיגון.