רכב חשמלי
רכב חשמליPEXELS

רכבים אלו משלבים את כל הטוב בין שני העולמות, הן של רכב מפנק וגבוה והן של רכב חסכוני שהוצאותיו נמוכות מאלו של רכבים בעלי מנוע בערה. במאמר זה נסביר לכם לעומק על רכבי פנאי־שטח, המונעים על ידי הנעה חשמלית בלבד ונכיר לכם את היתרונות שלהם.

רכב פנאי מפנק

מכוניות אשר הגדרתן היא רכב פנאי־שטח או SUV, משלבות בין האיכויות של רכב בטיחותי ונוח ליכולות של רכב המיועד לנהיגה בשטח ובתוואי דרך שונים. בשל השילוב בין האלמנטים הללו יכולים בעלי המכוניות האלו ליהנות מהיתרונות שמציע רכב פנאי. הינה הם לפניכם:

היתרון הראשון שיש לרכב הפנאי הוא המרחב המפנק שהוא מציע לנוסעים ברכב. זו גם הסיבה שהוא נחשב לרכב כה פופולרי. הן הישיבה והן הנסיעה ברכב זה מעניקה חוויה אקסקלוסיבית, שבה ניתן ליהנות מגודלו של רכב הפנאי ולשבת בנוחות מרבית בכל אחד מהמושבים, בין אם מדובר במכונית של חמש מקומות ובין אם מדובר במכונית של שבע מקומות. גם מושב הנהג נחשב למפנק במיוחד והוא מותאם לנהיגה המיועדת לשמירה על הגב של הנהג ועל ערנותו בעת הנסיעה.

היתרון השני של רכב הפנאי, הוא נסיעה בעלת עוצמה ושליטה מלאה הן בכביש והן בתוואי דרך שונים. אם אתם חובבי טיולים, רכב ה-SUV יעניק לכם יתרון רב ביכולת התמרון שלכם בתנאי שטח מאתגרים הודות לגודלו, להנעה של 4X4 וכמובן למסת וגודל הגלגלים. יחד עם זאת הם עדיין מתאימים לנסיעה גם בעיר.

היתרון השלישי שמציע רכב הפנאי הוא רמת בטיחות מן הגבוהות שתמצאו בסגמנט מכוניות זה. שלדתו החזקה של הרכב מציעה הגנה טובה יותר עבור יושבי הרכב במידה וחלילה יש תאונה. כמו כן, משום שמדובר ברכב גבוה יותר מרכב ממוצע רגיל, הראות בו טובה יותר וגם זה מאפשר להימנע מתאונות או פגיעות שונות. בנוסף, רכב זה מצויד במערכות הבטיחות המתקדמות והחדשניות ביותר שקיימות בעולם הרכב, למשל תוכלו למצוא בו מערכת בלימה אוטונומית, התרעה על סטייה מהנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית ועוד. כל אלה מציעים שקט רב בעת הנהיגה ברכב.

מנוע חשמלי זה עדיף

חרף יתרונותיו הרבים של רכב הפנאי־שטח המסורתי, הוא עדיין לוקה בחיסרון אחד משמעותי - צריכת דלק גבוהה. משום שמדובר ברכב גדול ממדים, שבו לרוב ישנו מנוע בעל קיבולת גדולה ואף טורבו, צריכת הדלק שלו היא אדירה ועשויה להפוך לעול כלכלי לאורך זמן. מאז תחילת המאה ה-21, שבה התעוררה המודעות לזיהום האוויר ההולך וגובר, החלו לייצר מכוניות עם המנוע החשמלי וביניהן גם מכוניות SUV. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של רכבי פנאי חשמליים אשר להם יתרונות רבים, הבה נכיר אותם:

היתרון הראשון של רכישת רכב חשמלי הוא ההפחתה המשמעותית בעלויות הדלק, שכן כיוון שזהו אינו מנוע בערה אין לו כל צורך בדלק כלל. אומנם היתרון הזה מתבטא בכל רכב חשמלי באשר הוא, אך השינוי הדרמטי לטובה הוא דווקא ברכבי ה-SUV בשל צריכת הדלק הכה גבוהה שהייתה להם עד כה.

יתרון שני שהוא למעשה נגזרת של היתרון הראשון, שהוא שמירה על איכות הסביבה הנגרמת עקב החוסר בשימוש בדלקים מזהמי אוויר. רכב פנאי בעל מנוע חשמלי אינו מזהם כלל את הסביבה, ובכך תוכלו לתרום גם אתם לשמירה על עולם ירוק ונקי יותר, אוויר צח, מים נקיים וגם על בעלי החיים השונים.