רכב חדש
רכב חדשצילום: PEXELS

משפחות רבות מעוניינות לעשות את המעבר בין הרכב המשפחתי הרגיל לרכב משפחתי גדול ומרווח, כזה שיעניק להם מקום רב לצרכים שונים כמו קניות בסופר, מקום לציוד של קמפינג, מקום לציוד של תינוק או תינוקות אם יש יותר מאחד וצריך עגלה כפולה, תיקי החתלה וציוד נוסף, רכב שיש בו מספיק מקום להעמיס ריהוט במקרה הצורך וכדומה. יש לא מעט דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בעת רכישה של רכב חדש. הכנו עבורכם דגשים שכדאי לברר טרם הרכישה.

גודל הרכב

אם אתם מחפשים רכב גדול ומרווח שיוכל להכיל משפחה בת שש נפשות, מומלץ כי תחפשו אחר רכב 7 מקומות . רכב זה מציע מקום רב לכלל הנוסעים ברכב. החל מהמקום שבו נוהג הנהג אשר מרווח מאוד ולרוב מפנק בשלל פיצ'רים חדשניים, דרך המושב האחורי, כאשר ישנן מכוניות שמציעות מושב בודד וספסל של שניים או לחילופין כיסאות בודדים. חשוב מאוד לבדוק את שורת המושב השלישית. לבדוק שיש בה מספיק מקום לרגליים הן של הילדים והן של מבוגרים במקרה הצורך. בדקו אם יש מיזוג אוויר גם לשורת מושבים זו, שכן הקיץ הישראלי חם ולוהט, ומצריך אוורור גם לחלק הזה של הרכב. בנוסף, רצוי לקפל את המושבים ולהבין איזה גודל של תא מטען מתקבל בקיפול השורה השלישית וגם בקיפול השורה השנייה. שיקול גודל המטען הוא חשוב ומהותי אם יש לכם ילדים קטנים ואתם זקוקים לציוד רב או אם רתם משפחה שנהנית לטייל ברחבי ארץ ישראל, לצאת לטיולי שטח ארוכים, קמפינג ועוד שבהם יש צורך בציוד רב.

מערכות הבטיחות

נדבך נוסף שיש להתייחס אליו בעת רכישת רכב משפחתי הוא מערכות הבטיחות הקיימות ברכב. המכונית שלכם היא אמצעי ההסעה של הילדים ושל כל בני המשפחה ולכן חשוב מאוד לוודא שהיא בטיחותית. ודאו את מספר כריות הבטיחות המותקנות ברכב, בררו אילו מערכות מותקנות, דוגמת תיקון לסטייה מנתיב הנסיע, בקרת שיוט אדפטיבית, בלימת חירום אוטונומית, התרעה על ילד שמושב האחורי, ניטור שטחים מתים, התרעת עייפות, זיהוי תמרורים, התרעת רכב חולף בפתיחת דלת, אורות גבוהים אוטומטיים וכדומה.

סוג המנוע

עם ההכרה בהתחממות הגלובלית ובצורך לשמור על הסביבה ועל עולם ירוק יותר, פותח המנוע החשמלי. מנוע זה אינו זקוק לדלק כדי לפעול, כי אם לחשמל. מדובר בחסכון משמעותי מאוד בעלויות החודשיות שלכם, דבר שיכול להועיל לכם מאוד. את הרכב ניתן להטעין באמצעות עמדת טעינה חשמלית ביתית. אם אין באפשרותכם להתקין אחת אל חשש, ישנן עמדות כאלו הפרושות ברחובות, בחניוני בניינים ובתי מסחר רבים, בקניונים וכדומה. לעומת זאת, אם בחרתם במנוע בנזין רגיל, קחו בחשבון כי על הרכב הזה תצטרכו לשלם סכום גבוה יותר באגרה השנתית, בהוצאות הדלק ואפילו בהוצאות המוסף הקבועות משום שמנוע בנזין מורכב מחלקים נעים רבים הזקוקים לטיפול שיגרתי. גם החלפתם אינה זולה במיוחד אם יש בכך צורך.

ביטוח הרכב

לאחר שבדקתם את הרכב שלכם ווידאתם שהוא אכן הבחירה הנכונה עבורכם, חשוב שתבטחו אותו בביטוח שיגן עליכם מפני גניבות, תאונות או פריצות וגם מנזקים שונים. חשוב שתדעו שכדי להוציא את הרכב מסוכנות המכוניות עליכם לבטח אותו בביטוח חובה המיועד להגן עליכם מפני תאונות של נזק גופני. כאשר אתם מבטחים את הרכב, בררו מהי הפרמיה של הביטוח המקיף או צד ג' וכמובן בררו מהן דרישות המיגון של חברת הביטוח אם בחרתם לרכוש ביטוח מקיף ולנהוג בראש שקט.