צוריאל גביזון
צוריאל גביזוןעמנואל מימון

מכירים את 'חוק פרקינסון'? רוב הסיכויים שלא שמעתם עליו. מדובר בעצם על ספר שיצא בארה"ב ב-1958, שבו המחבר, נורת'קוט פרקינסון מתאר חוקיות משונה שמתרחשת בעסקים.

חוק פרקינסון הראשון טוען, שלאדם יש נטייה טבעית להגדיל את כמות הזמן שעליו להשקיע בהשלמתה של מטלה מסוימת, עד למיצוי הזמן העומד לרשותו לביצועה. כלומר, אם לאדם יש חודש להגיש מטלה, הוא בדרך כלל ימצה את כל החודש ויגיש אותה ברגע האחרון. כנ"ל להעביר את האוטו טסט או לשלם קנס - הוא יעשה את זה בדד ליין האחרון שיש לו.

זה אומר, שאם רכשנו כרטיס זיכרון חדש למחשב -נוריד אליו תמונות או תוכנות כך שהוא יתמלא עד הסוף. ואם יש לנו הכנסה חודשית של 10 אלף שקל, בדרך כלל נשתמש בכל יתרת הכסף.

אז איך הדבר הזה קשור אלינו, למחפשי הזוגיות? כי יש תופעה מופלאה בכל העולם הזה של הזוגיות, שתלויה בהבניות חברתיות. במגזר החרדי, למשל, יש זרמים שמקובל בהם כללים נוקשים למציאת זיווג. למשל, צריך להיפגש רק 3-5 פעמים עד שמחליטים. והנה, זה עובד מדהים: באמת אחרי מספר הפגישות המקובל, הזוג מצליח לקבל החלטה, לכאן או לכאן. אותו דבר לגבי הצעות: אם אדם יודע שיש לו אך ורק 5 מועמדות שאחת מהן תהיה אשתו, הוא יבדוק את כל האופציות ויקבל החלטה, כך שבאמת אחת מהן תהיה אשתו. הבעיה מתחילה כשאין גבולות.

אדם יודע שהוא יכול להיפגש עם כמה הצעות שהוא רוצה, לתקופה בלתי מוגבלת, ולהתחתן באיזה גיל ממילא זה גורם לנו ל'חוק פרקינסון' נצחי. אין שום דבר שמגביל אותנו, ולכן אף פעם לא ניגש לפתור את זה. אז מה הפתרון? להציב דד ליין אמיתי. להגיד לעצמי: אני עוצר אחרי 100 דייטים, אני לא נפגש עוד עם מועמדות, אלא מנסה להחליט מתוך כל הבנות שנפגשתי איתן מי היתה הכי פוטנציאלית, ולחדש איתה את הקשר. או לקחת את הפתרון של הרב בורשטין ממכון פוע"ה: להכריז שאם אני לא מתחתן עד היומולדת של גיל X, אני תורם 100 אלף שקל לארגון מסויים (ולהצהיר על זה בנוכחות כמה אנשים).

יאללה, שנשמע בשורות טובות! צוריאל.

צוריאל גביזון החליט להרים את הכפפה ולערוך משדר זום מיוחד שיחשוף את 7 התובנות הקריטיות שגרמו לו להתחתן, ואיך הם יכולים לעזור גם לכם לצאת מהמירוץ הדייטים ופשוט להיכנס לחופה בקלות ובמהירות.

המשדר יתקיים ביום שני (ג' באדר א 12.2) בשעה 20:00, בזום. להרשמה ללא עלות לחצו כאן >>