נועם יעקב במדי נבחרת העתודה
נועם יעקב במדי נבחרת העתודהצילום: FIBA

בקיץ האחרון הגיעה נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל עד למעמד הגמר של אליפות אירופה בכדורסל בניגוד לכל הציפיות והתחזיות. ההגעה עד למעמד הגמר הייתה בעיקר בזכות היכולת האדירה של הרכז הבכיר שלה, נועם יעקב הצעיר.

יעקב שבחצי העונה שעברה הושאל מוילרבאן הצרפתית להפועל ירושלים, נבחר לחמישיית הטורניר היוקרתי של הכדורסל האירופי עם ממוצעים של 16.1 נקודות, 7.6 אסיסטים ו-4.6 ריבאונדים במה שהוביל אותו הישר חזרה אל קבוצתו הצרפתית מהדלת הראשית.

הערב (שני) זכה יעקב בכבוד נוסף לאור היכולת האדירה שלו שלא עצרה מאז, כאשר זה נבחר להיות בין 20 השחקנים הטובים ביותר באירופה מתחת לגיל 20. מי שבחרה ביעקב להיכנס לרשימה זו היא לא אחרת מאשר פיב"א, ארגון הכדורסל האירופי שמנבא גדולות וטובות לרכז הישראלי המצליח.

כאמור, אחרי ההצלחה עם נבחרת העתודה של ישראל באליפות אירופה בכדורסל בקיץ האחרון, חזר יעקב לוילרבאן הצרפתית בה הוא מקבל אמנם כמות חד-ספרתית של דקות משחק בליגה המקומית וביורוליג, אך ממשיך לצבור ניסיון ולגרוף מחמאות.

עד כמה ההישג של יעקב גדול? יחד איתו ברשימה נמצאים בילאל קוליבאלי המשחק בקבוצת וושינגטון וויזארדס מליגת ה-NBA יחד עם דני אבדיה הישראלי וכמובן ויקטור וומבניאמה, הבחירה ה-1 בדראפט האחרון.