נתניהו עם הרמטכ"ל הלוי
נתניהו עם הרמטכ"ל הלויצילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי ולצבא להביא בזמן הקרוב חלופות אחרות להסתמכות על אונר"א, בכל מה שקשור להעברת משלוחי הסיוע ההומניטרי לעזה - שמועברים כיום ישירות לארגון, כך דווח הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב'.

על פי הדיווח, שפורסם לראשונה בערוץ 7, נתניהו ביקש שהלוי יציג את החלופות הללו עד לסוף השבוע הקרוב, כך לדברי בכירים בקבינט המדיני ביטחוני.

נכון להיום מעבירה ישראל את כל הסיוע ההומניטרי שנכנס לעזה לידי ארגון אונר"א, והוא זה שאחראי על חלוקתו לאוכלוסייה, כשלפחות חלק ניכר מאותו סיוע נלקח על ידי חמאס.

רק לאחרונה הוכח שוב הקשר הקרוב והישיר בין אונר"א לחמאס, כששיאו בכך שחלק מאנשי אונר"א השתתפו בעצמם במעשי הטבח של 7 באוקטובר. זאת לאחר שנים שישראל הפכה את אונר"א לארגון שהיא עובדת מולו ברצועת עזה, ואפילו מעניקה לו פטור ממס בלו על רכישת דלק.

מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, הכריז אמש על מינוי של ועדת בדיקה חיצונית כדי לבחון האם אונר"א "עושה כל שביכולתה כדי להבטיח נייטרליות ולהגיב להאשמות על הפרות חמורות", כך לדבריו.

בינתיים ארה"ב, קנדה, איטליה, בריטניה ופינלנד הודיעו כי יעצרו את המימון לאונר"א עקב מעורבות עובדיה בטבח הרצחני בעוטף עזה.