תיעוד מהכספתדובר צה"ל

דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי חשף הערב (שלישי) מידע מודיעיני חדש שעוסק בכספים שהעבירה איראן לחמאס וליחיא סינוואר.

תחילה אמר, "צה"ל מלווה את משפחות החטופים בימים המורכבים והקשים האלה, ונציגנו מוסרים למשפחות כל מידע מאומת אודות יקיריהן. בתוך כך מסרנו הודעה לשלושים ואחת משפחות שיקיריהן חטופים שאינם בין החיים וקבענו את מותם ולייתר המשפחות מסרנו את המידע המאומת שעומד לרשותנו, לגבי גורלם ומצבם".

"מצאנו מסמכים רשמיים של חמאס מ-2020 ובהם פירוט של הכספים שהועברו על ידי איראן בין 2014 ל-2020 לחמאס וסינוואר. מדובר ביותר מ-150 מיליון דולר. זו דוגמה נוספת לאופן שבו איראן מייצאת טרור לרחבי המזרח התיכון", הוא אמר.

"מצאנו כספת עם שטרות ושקיות בתוכם יותר מ-20 מיליון שקל במזומן. ממוענים לכתובת ברורה. לשימושם האישי של בכירי חמאס. זו תופעה שחוזרת על עצמה - כסף מזומן בהיקפים גדולים, נשמר במתחמים תת-קרקעיים לשימושם האישי של מנהיגי חמאס. הם השקיעו את הכסף בשרידותם האישית - שלהם ושל בני משפחותיהם, מתחת לאדמה".

צה"ל הציג תיעוד מתוך מנהרה שבה נמצאו סכומים גדולים של כספים במזומן של חמאס, מסמכים שמתעדים את העברת הכספים מאיראן לחמאס, וגם תמונות של מעטפות כסף שהועברו למנהיג חמאס סינוואר ועליהן כתוב: "מיוחד - יחיא סינוואר".

"הטרור שאיראן מייצאת ומייצרת במזרח התיכון הוא בעיה עולמית", הוסיף הגרי. "את המידע המודיעיני שאנחנו מאתרים, אנחנו מעבירים לשותפים שלנו ברחבי העולם שיאמתו אותו. הודות למודיעין שאנחנו מאתרים בתת הקרקע, חוקרים אותו ולומדים אותו, באגף המודיעין ושירות הבטחון הכללי, אנחנו יוצאים למבצעים נוספים חדשים ומשמידים תשתיות טרור של חמאס".

על התרגיל שדימה חטיפת ערבי בידי מתנחלים אמר הגרי, "התרחיש לא היה אמור להיות מתורגל".

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל