2 סרטים ביום הקולנוע הישראלי - של קרן קולנוע שומרון
2 סרטים ביום הקולנוע הישראלי - של קרן קולנוע שומרוןצילום: אליחי מנחם

לראשונה, שניים מתוך הסרטים שיוקרנו היום ביום הקולנוע הישראלי - של קרן קולנוע שומרון.

לאחר ההצלחה של הסרט של הקרן "ההילולה", שגם הוא צולם בשומרון, זכה ל-700,000 צופים והוכתר לשובר הקופות של 2023, מגיעים שני סרטים נוספים שצולמו בשומרון נוצרו על ידי יוצרים מהשומרון ויוקרנו ביום הקולנוע הישראלי שמתקיים מחר בבתי הקולנוע ברחבי הארץ.

שני הסרטים מוקרנים בהקרנות טרום בכורה הסרט "אמצע החיים" של היוצרים דני והלה רייספלד ולבנת ורדי אור זך מהיישוב פדואל שבשומרון. הסרט צולם בגבעות איתמר, בברוכין ובחוות יאיר, ומספר את סיפורו של יונתן, טייס, שנלחם נגד כל הסיכויים להציל את אשתו ומחפש נחמה בשומרון. מתחבר לרב של אחד הישובים הצעירים, ומוצא את אחותה האבודה של אשתו שמציבה שאלות קשות. הסרט הופק עי יונייטד קינג. בסרט משחקים מיטב השחקנים בהם שלום אסייג, חן אמסלם, צחי הלוי ויניב סוויסה.

כמו כן יוקרן הסרט "קרב אוויר" של היוצר רועי הורנשטיין מהישוב ריחן שבצפון השומרון. הסרט צולם בברקן ובאיזור תעשייה אריאל. ומספר את סיפור הגבורה של חיל האוויר הישראלי במלחמת ששת הימים דרך עיניהם של שני טייסים המתחרים על הבכורה בטייסת וגם על אהבה.

הסרט צולם בהשתתפות מיטב השחקנים בהם מאור שוויצר, דניאל ליטמן וגילי איצקוביץ' והופק על ידי יונייטד קינג וטופיה תקשורת ונתמך עי קרן קולנוע שומרון.

ביום הקולנוע הישראלי שיתקיים מחר, יוקרנו סך הכל 26 סרטים, כאמור שניים מהם של קרן קולנוע שומרון. ומחירי הכרטיסים לסרטים בבתי הקולנוע יעמדו על 10 שקלים בלבד.

יוסי דגן יו"ר הקרן אמר כי "אנו שמחים וגאים ששניים מתוך הסרטים ביום הקולנוע הישראלי נתמכו עי קרן קולנוע שומרון. זו הוכחה נוספת לאיכות הגבוהה ולרלוונטיות של הסרטים שאנו מייצרים כאן באזור יהודה ושומרון. נמשיך לפעול להשמיע ולהראות את הקול התרבותי הייחודי של יהודה ושומרון".

אסתר אלוש מנכ"לית הקרן הוסיפה כי "זו מהפכה אמיתית. זה דבר שלא היינו חולמים עליו לפני 5 שנים. פעם ראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל שני סרטים ביום הקולנוע הישראלי צולמו ביו"ש ונוצרו על ידי יוצרים מיו"ש, זו גאווה אמיתית והוכחה שיש ליהודה ושומרון מה להציע לעולם התרבות הישראלי והבינלאומי".