יואל להנגהל
יואל להנגהלצילום: באדיבות המשפחה

ארבעה חודשי מאסר שירוצו כעבודות שירות נגזרו היום (רביעי) על השוטר חיים גבאי שהואשם בשיבוש חקירת רצח יואל להנגהל במסגרת הסדר טיעון מקל.

לצד זאת נגזרו עליו 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 25 אלף שקלים שיועבר תוך חודש למשפחת המנוח.

השופט דורון פורת כתב, "מצאתי שהסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים הינו סביר וראוי בנסיבות העניין. בין הטעמים שעמדו לנגד עיניי בבחינת סבירות ההסדר, התייחסתי לכך שמחד, הנאשם הורשע על סמך הודאתו בביצוע של עבירת מרמה והפרת אמונים במסגרת עבודתו במשטרת ישראל, מעשיו ומחדליו תוארו בהרחבה".

"מאידך, התייחסתי להיעדר עברו הפלילי, הודאתו בשלב מוקדם של ההליך והחיסכון בזמן ובמשאבים שיפוטיים וכלל נסיבותיו האישיות, לרבות סיום עבודתו במשטרה וגילו של הנאשם".

עו"ד רחל צינקין המייצגת את משפחת להנגהל מסרה בתגובה להחלטה, "מחפיר. מדובר בשוטר ששימש כראש משמרת הסיור בתחנה באותו הלילה ונושא באחריות ישירה לנטישת הזירה באירוע הראשון, במהלכו נפצע יואל ז"ל, ואין מחלוקת שבמהלך הלילה שוחח גבאי תשע פעמים עם הנאשם ברצח ואין ספק שבמהלך אותו לילה נעלמו ראיות קריטיות ששיבשו את החקירה. גם אם מח"ש טוענת שהראיות קלושות, לא היה מקום להגיע להסדר כזה. זו בושה. המשפחה כואבת את ההסדר ומאוכזבת ממנו".

גבאי היה מפקד משמרת הסיור בקריית שמונה באוקטובר 2022 כשלהנגהל נרצח והוא הודה והורשע במרמה והפרת אמונים במסגרת הסדר טיעון. שני סעיפים של שיבוש מהלכי משפט נמחקו.