הרמטכ"ל ומפקד פיקוד דרום בצפון הרצועה
הרמטכ"ל ומפקד פיקוד דרום בצפון הרצועהצילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל קיים אתמול (שלישי) הערכת מצב ברצועת עזה עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 162, תת-אלוף איציק כהן ומפקדים נוספים.

במהלך הערכת המצב אמר הלוי "אני לא חושב שב-40-50 השנים האחרונות יש איזשהו צבא שלחם באזור בנוי, צפוף, גבוה, תת-קרקע, אויב ערוך להגנה, כמות בעיות לקילומטר מרובע כל כך גדולה, ובהצלחה שהיא כל כך מוחלטת במובנים הצבאיים שלה. זה הישג מאוד גדול.. אתם יכולים להיות מאוד גאים בזה, אתם עושים את זה בידיים, ברגליים. אנחנו מתקדמים, אנחנו לא דורכים במקום".

הוא הוסיף "לכאורה אומרים לנו מה באתם לאותו מקום? הייתם פה, למה באתם עוד פעם? לא. אנחנו באנו לאותו מקום אבל זה סיפור אחר לגמרי - אנחנו על מודיעין אחר, אנחנו על יעדים אחרים, אנחנו על הישגים אחרים, אנחנו על להרוג עוד אויב. ואני רואה יום יום את המספרים, את ההישגים, את התת-קרקע, את המחשבים. כשדיברנו על לפרק את חמאס לא חשבנו שזה יהיה בשבוע, לא חשבנו שזה יהיה בחודש - זה קילוף שכבות".

"מה שאנחנו עושים עכשיו בחזרתיות הזו הם באים פעם שנייה, לפעמים פעם שלישית למרחב, אנחנו מעמיקים את ההישג. העיקרון של הפשיטות, ריכוזי מאמץ איכותיים, נוהל קרב נכון, הפתעה ותחבולה - יביאו להעמקת ההישג. עוד מחבלים הרוגים, עוד מפקדים הרוגים, עוד תשתיות מושמדות".

"אני מקווה שהלחץ הזה מביא אותנו גם להשגה בעוד מטרה אחת חשובה של השבת חטופים. אני מקווה שכולם, אנחנו מתאמצים על זה מאוד. זה לא יקרה בלי הלחץ הצבאי, שלא נשלה את עצמנו, לכן אנחנו על כל הרצועה לוחצים באש, בתמרון סדור, בפשיטות מפתיעות ותמשיכו לעשות את זה בצורה מאוד מאוד איכותית", סיכם הלוי.