בזמן שהרחוב הערבי מאס בו, בעולם הוא זוכה לעדנה מחודשת. אבו מאזן
בזמן שהרחוב הערבי מאס בו, בעולם הוא זוכה לעדנה מחודשת. אבו מאזןצילום: פלאש 90

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) דחק בפגישתו עם שר החוץ האמריקני אנטוני בלינקן במטה הנשיאות הפלסטינית ברמאללה (רביעי) לפעול כדי שיתאפשר להכניס בהקדם לרצועת עזה סיוע הומניטרי, מזון ותרופות ולספק מים, חשמל ודלק.

אבו מאזן הדגיש את סירובה של הרשות הפלסטינית לגירוש בכוח של תושבים פלסטינים ברצועת עזה, איו"ש וירושלים בהזהירו מפני פעולה צבאית ישראלית ברפיח כדי שתיצור לחץ על התושבים לעזוב את הרצועה.

יו"ר הרש"פ דחק בממשל האמריקני להתערב כדי למנוע את גירוש התושבים הפלסטינים בגדה המערבית בפרט בבקעת הירדן "העוברת סיפוח שקט" ע"י המתנחלים וצה"ל, וכן להביא להפסקת התקפות המתנחלים "הטרוריסטים" באיו"ש ובירושלים.

כמו כן, ביקש אבו מאזן מבלינקן ללחוץ על ישראל כדי שתשחרר את כספי המיסים שקוזזו ע"י ישראל ולאפשר לרשות הפלסטינית לשלוט על המעברים הבינלאומיים.

בהקשר זה, אמר אבו מאזן כי רצועת עזה היא חלק בלתי נפרד מהמדינה הפלסטינית, ואסור להשלים עם תוכנית ישראל לפצל את רצועת עזה או להשתלט על חלק ממנה, שכן כל שטח רצועת עזה הינה תחת האחריות וניהול של מדינת פלסטין.

אבו מאזן הדגיש את חשיבות ההכרה האמריקנית במדינה פלסטינית והענקת חברות מלאה באו"ם בהחלטה של מועצת הביטחון, ועריכת ועידה בינלאומית לשלום.

לדבריו, השלום והביטחון לא יוגשמו אלא באמצעות מימוש פתרון שתי המדינות הנשען על החלטות הלגיטימיות הבינלאומית, אשר כוללות את כל אדמת מדינת פלסטין באיו"ש, ירושלים המזרחית ורצועת עזה.