ענת גופשטיין, ראש מערך הטיפול של ארגון להב"ה העוסק בהתבוללות, שוחחה עם מנכ"ל הארגונים חותם ותורת לחימה, הרב אביעד גדות.

"היה פה עיוורון מוחלט מצד המערכת, חוסר הבנה של האויב העומד מולנו ומה כוחו וחוסר אמונה בצדקת הדרך", פתחה גופשטיין את דבריה והוסיפה, "אנחנו בארגון להבה זועקים כבר שנים על הטרור הלאומני, על הפגיעה בבנות ישראל מתוך רקע לאומני, אבל השתיקו אותנו. היום כולם מבינים שהאויב רוצה להשמיד אותנו, לפגוע בנו דרך הבנות שלנו וללכלך אותן. היום כולם מבינים שהאויב שלנו הוא נאצי, שמדובר במלחמת דת".

גופשטיין סיפרה על פעילות הארגון, "לפני 35 שנה הייתי בת שירות בקריית ארבע והייתה דירה של הרב כהנא לשם הגיעו בנות שחולצו מכפרים ערביים. לפני 25 שנה הקמנו מעון לבנות במצוקה ועוסקים בה יום יום. רק השבוע חזרה ליהדות בחורה שגרה שנים רבות בשכם. הבנות להן אנו מסייעים מגיעות מכל שכבות הציבור ובפרט לבנות מהציבור הדתי לאומי והחרדי. הן פוגשות את הערבים במקומות עבודה, בשירות הלאומי, בבתי חולים ואז הם מפתים אותן והן נופלות כמו זבובים. זה מתחיל בקשר תמים ונמגר בקשר אלים ומסוכן. אם לא מחלצים אותן בזמן הן גרות בכפרים, יולדות ילדים וקשה יותר להוציא אותן. השיקום של הבנות לא מסתיים בחילוץ מהכפר, צריך להוציא לה את הערבי מהראש, להחזיר אותה למסלול חיים נורמטיבי, מדובר לרוב בנשים שהוכו, זו עבודה של שנים. המשפחות הרבה פעמים מנתקות מגע עם הבנות ואנחנו מסייעים להן".

היא הדגישה כי הערבים הפוגעים בבנות הם גם תושבי ישראל, "מדובר בערבים מכל הארץ, מיהודה ושומרון וגם אזרחי ישראל. ככל שהם יותר משכילים הלאומנות הערבית שלהם גוברת. מבחינתם אנחנו כופרים שצריך להשמיד. הם תומכים בגלוי בחמאס ומייחלים להשמדתנו. רצו להוציא אותנו מחוץ לחוק ועתרו לבג"ץ נגדנו, באותו יום עסקנו בכלל בחילוץ בת מכפר עוין".

גופשטיין הצביעה על כשלי המערכת בטיפול בבנות שנפגעו מערבים, "אנחנו מנסים לזעוק על התופעה הזו, מרצים בבתי ספר, ברחוב, לכל מי שרוצה לשמוע כדי להגיע לבנות ולהסביר להן את הסכנות. מדובר בטרור מיני – טרור לכל דבר. טיפלנו בשנה האחרונה ב 400 מקרים של בנות, יש כ 100 מקרים בשנה של התאסלמות של בנות יהודיות. כאשר אנחנו באים עם בנות שנפגעו למשטרה ובתי המשפט המערכת מנסה לטשטש זאת. אני צריכה בעצמי להגיע עד לשרי הרווחה והביטחון הלאומי כדי לדאוג לבנות. ההתאסלמות קורית בבית הדין השרעי שהוא מטעם המדינה, להצליח לאשר גירושין אחר כך זאת מלחמה. המערכת עדיין שבויה בקונספציה, זה לנקות עיוורון של שנים".

עוד ציינה כי כדי למנוע את תופעת ההתבוללות צריך לפתח שיח מעמיק בנושא של הזהות היהודית, "צריך לדבר על הילדים מה זה אומר להיות יהודי. אני פוגשת נערים ונערות בגילאי תיכון ובכפרי סטודנטים שלא דיברו איתם מעולם על הנושא. חשוב להדגיש את הצורך בהצבת גבולות, ביצירת קווים אדומים ולדבר עם הבנות לפני השירות והיציאה לעולם העבודה על הסכנה הזו".