המשלחת בסיור
המשלחת בסיורצילום: אלון שפיגל

חבר הכנסת לשעבר שירלי פינטו הוציאה אתמול (רביעי) משלחת לדרום מטעם משרד החוץ.

בין חברי המשלחת היו הנשיא לשעבר של הפדרציה היהודית של ניו ג'רזי, לי בריאן לסר, יו"ר עמותת נגישות ישראל יובל וגנר, מנכ"לית נגישות ישראל, מיכל רימון, מנכ"ל 'מקדמים נגישות' בניו יורק ג'ימי לנסר.

את הבוקר פתחה המשלחת בסיור בקיבוץ בארי, חניון רעים ובשדרות, שם נחשפו חברי המשלחת לזוועות שאירעו בשבעה באוקטובר.

פינטו אמרה לאחר הסיור, "המשלחת הזו מטרתה לחשוף את זוועות הטבח שהתרחשו בשביעה לאוקטובר. אנחנו חייבים להחזיר את כל החטופים הביתה ולהשיג ניצחון מוחלט על חמאס. המלחמה הזאת חשפה בפני כולנו כמה המדינה אינה ערוכה לסיוע בחירום לאזרחי ישראל ועוד יותר לאנשים עם מוגבלות".

לסר אמר, "העם היהודי כולו מחובר כמשפחה אחת. אנחנו מקווים וחולמים לשלום אבל זה יכול לקרות רק כשהפלסטינים יפסיקו לחלום על השמדת ישראל ויפסיקו להרוג אותנו ויפסיקו את הפוגרומים האכזריים, התקפות הטרור והזוועות שלהם כמו ב-7 באוקטובר".

ג'ימי לנסר הוסיף, "הסיפורים ששמענו על טרור טהור היו ברבריים, לא אנושיים, אכזריים, מפוצצים בבטן ושוברי לב. היום יהיה לנצח כאב בלבי שרק יניע אותי לעשות טוב יותר עבור אחיותינו ואחינו מכל הדתות".

וגנר מסר, "בשם עמותת נגישות ישראל ברצוני להודות לח"כ לשעבר שירלי פינטו, על ארגון סיור נגיש במוקדי האסון של ה-7/10 הארור - קיבוץ בארי, חניון רעים ומשטרת שדרות. להיות שם פיזית, לראות, לחוש ולנסות לדמיין מה קרא שם זה פשוט בלתי אפשרי".