השר משה ארבל
השר משה ארבלצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

שר הפנים משה ארבל (ש"ס) הבטיח לסייע לשלב חרדים בשירות קרבי בצה"ל.

במכתב ששלח ארבל למנכ"ל עמותת 'נצח יהודה' יוסי לוי הוא כתב, "שמחתי מאוד לשמוע מכבודו בשיחתנו היום על גידול משמעותי בהתעניינות בגיוס לשירות קרבי בקרב צעירים בני המגזר החרדי למועד הגיוס הקרוב אשר צפוי להיות גדול באופן משמעותי מהמועד אשתקד".

ארבל ציין כי "משימתם המרכזית בעת זו היא לשלב חרדים בשירות קרבי ארוך ומשמעותי עקב הצורך הלאומי הגדול שקם בעקבות המלחמה, ואני מזמין אתכם להסתייע בי ובצוות לשכתי בכל מה שיידרש לטובת המשימה".

"אין ספק", כתב ארבל "שעבודת הקודש שלכם חשובה מאין כמותה ומקדשת שם שמים. על כתפיכם מוטלת המשימה לשמור מכל משמר על הזכות והחובה לשמירת אורחות חיינו כחרדים לדבר השם משך כל השירות הצבאי כולו".

לסיום כתב, "שכרכם גדול ומכופל בשני העולמות ושמכם יזכר תמיד לטובה בפיהם של כל אישי האומה לדורות עולם".

לוי הגיב למכתב, "שמחתי לקבל את מכתבו של שר הפנים משה ארבל, אנו רואים ניצנים של שינוי בחברה החרדית ביחסה לצה"ל ולנשיאה משותפת בנטל. אין ספק שאירועי ה - 7 לאוקטובר גרמו לכולנו להפנים שאין לנו פרווילגיה אחרת וכל אחד שיכול צריך להתגייס לצה"ל".

הוא הוסיף, "כמנכ"ל עמותת 'נצח יהודה' המלווה כבר שנים את הגיוס החרדי לצה"ל, אני יכול להגיד שמדובר בחברה איכותיים המגיעים עם מורל גבוה ורצון עז להגן על המדינה וכל אחד שמתגייס הוא עולם ומלואו שעבר דרך לא פשוטה כדי להגיע למעמד הזה".

"לכן, מחובתינו לחבק ולעודד אותם ולהבין שהם העתיד של שילוב המגזר החרדי בחברה הישראלית הן בצבא והן בכלכלה", חתם לוי.