מול קריית הממשלה בירושלים נערכה הערב (חמישי) עצרת הניצחון בקריאה להכרעה במלחמה.

את העצרת פתח איציק בונצל, אביו של סמ"ר עמית בונצל, שנפל בקרבות ברצועה. "אם היו מאפשרים לי לקיים שיחה של כמה דקות עם בני עמית, הייתי מבקש ממנו ללכת למשימה הזו גם במחיר חייו".

"עמית הוא חייל בצבא ההגנה לישראל, ותפקידו להשיב את החטופים הייתי אומר לו בני 'אל תהסס, תהרוג כמה שיותר מחבלים אל תהסס, תעשה כל מה שתוכל כדי להשיב את החטופים'. עמית לצערנו לא ישוב יותר אבל החיילים שלו עדין נלחמים ואני רוצה להגיד: תמשיכו להילחם ותביאו את הניצחון. אנחנו מתפללים לשלומכם. אויבנו צריכים לדעת שצבא ההגנה לישראל הוא צבא מנצח ולא מגמגם. תנו לצה"ל לנצח", דברי בונצל.

הרב בני קלמנזון, אביו של אלחנן קלמנזון ז"ל שנפל בקרבות ב-7.10, ציין כי "המדינה כמעט נגוזה בשמחת תורה. גילינו רבותיי שרצח יהודים יכול להיות לגיטימי. אם מדינת ישראל לא תביס את הרוע רצח ילדים ואונס נשים יהיה העיסוק הכי משתלם בשוק העיסוק העזתי. תרצח ותרצח הרבה אנשים, זה רווחי. כל אחד מהילדים שנמצאים כאן יהיה מטרה קלה וזמינה ורווחית ומשתלמת לחטיפה. בלי ביטחון כל ילד יגדל עם חרדה".

הוא התייחס גם לעסקה לשחרור חטופים. "החטופים יקרים ללב כולנו, כולנו מתפללים לחזרתם. הדרך היחידה לחילוצם היא להמחיש לרוצחי עזה שכדאי להם מאד להחזיר את אחינו. אומר בכנות, יכולה להיות דרך אחרת, אפשר להפסיד את המלחמה, רק אין ביכולת שלי להסביר לדורות הבאים למה וויתרתם על המדינה שלנו. גלעד שליט היה אחלה בחור וילד של כולנו ולכן שחררנו אותו תמורת אלפי רוצחים. התרגשתי כשהוא חזר אבל זו הייתה תחושת אושר קצרה מאד. המשוחררים חזרו לעשות את מה שהם יודעים, לרצוח ולפגוע בעשרות. גיסי מיקי (מרק) היה מי שנרצח על ידי משוחררי גלעד שליט. אנחנו לא רוצים להגיד שוב פעם אמרנו לכם באירוע של 150 אלף חללים. שכלתי את הבן שלי ואין לי כוח לעוד אלפי קורבנות אם ניכנע".

תא"ל דדי שמחי, אביו הלוחם גיא שמחי ז"ל שנפל בקרבות בקיבוץ רעים, דיבר על ההישגים בקרבות עד כה. "שיטחנו את צפון הרצועה, חאן יונס פורקה במהירות, רפיח ממתינה בפחד לגורלה הידוע ואנחנו מייצרים רצועת ביטחון חדשה מול הגבול. במנהרות אנחנו צוברים הישגים ומכל העולם באים ללמוד מאיתנו. העוז והגבורה בלחימה הם חרב הנקמה שלנו. המחיר כבד, קשה, מי כמוני יודע, אך הלוחמים כותבים בלחימתם את אחד הפרקים החשובים בהיסטוריה שלנו".

"המלחמה שנכפתה עלינו אחרי המחדל הנורא מחייבת אותנו לניצחון ברור ומוחלט נגד ארגון המרצחים חמאס. ניצחון שכזה אפשרי ושלא ינסו לספר לנו סיפורים אחרים. הניצחון יכלול את החזרת החטופים על ידי הלחץ הצבאי. על דבר אחד אסור להתפשר - מיטוט החמאס, השמדת כלל יכולותיו והעברת מסר חד וברור כי אנחנו נשמיד כל גורם שינסה לפגוע בעם ישראל ובמולדתו. ניצחון שיבהיר לכולם שישראל לא תהיה שק החבטות של המזרח התיכון, יבהיר שיש מחיר קשה, קטלני ויקר מאוד לכל מי שיעז לפגוע בבנינו ובנותינו".

"בסוף המלחמה לא נשכח שעל ההנהגה לקחת אחריות אישית וברורה ולהחזיר את המנדט לעם לבחירה מחודשת. עד אז עלינו להיות מאוחדים נגד כל אויבנו. רק יחד נתגבר מול כל הקמים עלינו לכלותנו", הוסיף שמחי.

חתן פרס נובל, פרופסור ישראל אומן, טען כי "אחרי מאה שנה שוב אנחנו מוצאים את עצמנו במלחמה עקובה מדם. למה זה קורה? חברינו האמריקאים, נשיא ארה"ב ביידן מחייבים אותנו להכניס סיוע הומניטרי, איפה שמענו על דברים כאלה? ליבי עם משפחות החטופים והחטופות - אבל ליבי גם עם שאר המשפחות השכולות ומשפחות הפצועים. בואו ננצח את המלחמה".

אליהו ליבמן, ראש מועצת קריית ארבע ואביו של אליקים שנחטף לעזה, הדגיש: "יש לנו אמונה בצדקת הדרך לניצחון ישראל. טוב שאויבנו ימותו בעד ארצנו".

מיכאל אלכסנדר יכין, לוחם מילואים בחטיבה 401 שנפצע בקרבות ברצועה אמר: "בכל מקום שבו אנחנו נלחמים בהם, אנחנו מנצחים, ודורסים ומכריעים את האויבים השפלים".

שרית זוסמן ששכלה את בנה רס"ל (מיל') בן זוסמן בקרבות ברצועת עזה הדגישה: "אנחנו ננצח את המלחמה. החוסן שלנו הוא ביחס אחד לשני - גם אם דעותינו שונות ואפילו הפוכות".

לפני העצרת התקיים מסע אלונקות מגשר המיתרים בהשתתפות אלפים לסיום לצעדת הניצחון שהחלה ביום ראשון ביישובי העוטף.

בין המשתתפים במסע האלונקות חיים ברנשטיין ששכל את בנו סגן-אלוף יהונתן ("ברנש") צור, מפקד גדוד הסיור של חטיבת הנח"ל, ואשתו איריס ברנשטיין שצעדה במשך חמישה ימים מהעוטף לירושלים. אליהם הצטרפה לצעדה חיה וספי, אחותו התאומה של סרן ארנון וספי שנפל בקרבות ברצועה.