הרמטכ״ל וראש השב״כ בחאן יונסדובר צה"ל

ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי וראש שירות הביטחון הכללי, רונן בר נכנסו היום (שבת) יחד עם מפקד פיקוד הדרום וכוחות אוגדה 98 לעומק חאן יונס וקיימו הערכת מצב בשטח.

"אתם עובדים כאן מאוד חזק על שתי משימות - פירוק של חטיבת חאן יונס, השמדת התשתיות שלה, הרג הפעילים שלה ולחץ חזק מאוד על שחרור החטופים", אמר הרמטכ"ל.

"הלחימה בחאן יונס אנחנו עד כה לא סיימנו אותה, רחוקים מלסיים אותה, אנחנו מסכמים אותה עד כה כהצלחה גדולה מאוד. מעל 1,200 מחבלים במגע הישיר בתמרון זה הרבה מאוד מתוך ארבעת הגדודים. עוד מעל 1,200-1,300 מחבלים בתקיפות האוויריות זו מסה, חטיבת חאן יונס מאבדת את היכולות שלה, זה מאוד מאוד חשוב. הרבה מפקדים הרוגים ואנחנו רוצים להביא יותר מפקדים הרוגים ויותר בכירים וזה חוזר לקפיצות האלה ולתחבולות. המחשבים שהוצאנו, השבויים ששבינו, הדברים האלה הולכים לשב"כ ולאמ"ן, בשיתוף פעולה מצוין, עוברים עיבוד, ואנחנו חוזרים חזרה עם מודיעין חדש, מעמיקים הישג", אמר.

ראש השב"כ רונן בר אמר כי "ההיקף הוא אגב התצוגה שראינו למטה ועוד תצוגות אחרות ובכלל הפירוק המודיעיני והתקשובי שלהם הוא פירוק לשנים רבות שאי אפשר להתאושש ממנו. תראו אנחנו פה מול מבוקשי מחילות, לא התנסנו בזה, עכשיו אנחנו מתנסים בזה, אבל למרות שהם מבוקשי מחילות, א' - המחילות דיברנו על זה הן סופיות, ב' - המחילות ניזונות מהעל קרקע".