שחקני חיפה חוגגים ניצחון נוסף על הירושלמים
שחקני חיפה חוגגים ניצחון נוסף על הירושלמיםצילום: אסי פטוקה, האתר הרשמי של מכבי חיפה

הפעם האחרונה בה בית"ר ירושלים ניצחה את מכבי חיפה הייתה ב-2020, כשגברה עליה בתוצאה 0:2 באצטדיון הביתי שבבירה, אצטדיון טדי. מאז, בכל 11 המפגשים האחרונים ביניהן בכל המסגרות, לא הצליחה בית"ר ירושלים לנצח את מכבי חיפה.

הערב (מוצאי שבת) שוב נפגשו השתיים, שוב בטדי ושוב התוצאה בסיום עמדה על 2:0, רק שהפעם היה זה לזכות האורחים מהכרמל שמאריכים את רצף המשחקים ללא הפסד מול הירושלמים ל-12 במספרם.

היה זה משחק בין שתי קבוצות המחצית הראשונה בטובות ביותר בליגה והמחצית הראשונה נראתה בהתאם. בית"ר שלטה בכדור, הגיעה למצבים אך לא השכילה לנצל זאת בכדי לכבוש, חיפה העלתה הילוך והענישה את הירושלמים כאשר רגע לפני הירידה להפסקת המחצית, ענאן חלאיילי כבש בבעיטה אדירה את שער היתרון של האורחים מחיפה.

הירוקים מהכרמל התחילו את המחצית השניה בדיוק כמו שסיימו את זו הראשונה - עם שער. הפעם היה זה מרגליו של דין דוד שהשתווה למלך שערי ליגת העל בכדורגל, ערן זהבי עם שערו ה-11 העונה.

בית"ר לא הצליחה לחזור למשחק וכמו בכל משחקיה העונה, הלכה ונעלמה ככל שנקפו הדקות. זה נגמר עם הפסד נוסף של הירושלמים ועם ניצחון נוסף של הירוקים מהכרמל בתוצאה 2:0, ניצחון שפותח פער בן 2 נקודות על פני מכבי ת"א בצמרת הטבלה. האלופה בדרך לאליפות רביעית ברציפות?