כבר מגיל צעיר נמשך הזמר והיוצר אילון הייטנר למוזיקה. בשנות הנערות העניין התמסמס עד שתפס אותו הנגינה בעוד, בו למד והתמקצע. לאחר שהשתחרר מצה"ל, למד במכללת הד בתל אביב ולאחר מכן המשיך לעוד מספר שנים של לימודים בארצות הברית שם סיים תואר שני במוזיקה. במהלך התואר כתב להרכבים שונים ותזמורות, כאשר עבודת הסיום היתה אופרה מלאה על מעשה מבעל תפילה של רבי נחמן מברסלב.

עם סיום הלימודים וחזרתו ארצה, חזר בתשובה והתחתן. אחרי כמה שנים, התחיל להוציא פעם בשנה ניגון לפרק תהילים החדש של מורו ורבו, הרב יצחק גינזבורג. אחרי תקופה החל להוציא גם שירים מקוריים בסגנונות שונים.

לפני מספר שבועות, כשארע האסון בו נהרגו 21 חיילים הי"ד, עלה אצל הייטנר הרצון לכתוב משהו שיוכל להביע את הצער והיסורים שכל כך הרבה משפחות עוברות. התוצאה היא סינגל חדש: 'אין מילה בלשוני', הרואה אור כעת. "נזכרתי במכתב ניחומים שקראתי בתחילת המלחמה שכתב הרב גינזבורג לקרוביו ממשפחת קפלון ששתיים מנשותיהן נרצחו בשמחת תורה", הוא מספר.

המכתב פתח בפסוק מתהילים 'אין מילה בלשוני' - אין מילים בלשון אנוש להביע את הרגש הפנימי שבלב. "הן הוי' ידעת כולה" - רק אתה ה' היודע מחשבות אדם יודע מה שהלב רוצה לומר. "עם המילים האלו התחלתי את השיר ומשם זה התגלגל", מתאר הייטנר. "אנו כיהודים מאמינים ומצפים לביאת המשיח, כאשר חלק מהותי בתהליך הגאולה הוא תחיית המתים. חוסר הדיבור על הנושא בציבור עורר אותי לכתוב את השיר בכדי להציף אותו יותר לתודעה הציבורית. מקווה שמהשיר תצא נחמה למשפחות השכולות ולכלל עם ישראל".