חברי הכנסת של דגל התורה
חברי הכנסת של דגל התורהצילום: ללא קרדיט

יו"ר תנועת 'דגל התורה' הבהיר אמש בכינוס דגל התורה בבני ברק כי לפי שעה עדיין לא ברור כיצד מצביעי התנועה יצביעו לראשות העיר.

“זאת איננה אסיפה על ראשות העיר. קרה משהו בפוליטיקה החרדית מאז שהורדנו את ה’וטו’ על ראש העיר, רק גדולי התורה יגידו לנו למי לבחור כשיגיע יום הבחירות", אמר גפני.

"האסיפה הזאת היא רק לרשימת ‘דגל התורה’ בעיר שאני מקווה שנכניס 13 נציגים. כך ראוי וכך יהיה בעזרת השם”.

מדובר למעשה במערכת בחירות היסטורית עבור דגל התורה שכן לראשונה מזה 30 שנה דגל התורה רצה בנפרד מאגודת ישראל למועצת העיר כשהפתק בקלפי יהיה 'דגל' ולא 'ג'.

במהלל הכינוס טען הרב יוסף אפרתי, חבר ועדת הרבנים של דגל התורה כי במידה ומנהיג התנועה מחווה דעתו בעניינים פוליטיים - זו אינה פוליטיקה אלא רוחניות.

“אם קם יהודי כמו מרן רבי דב לנדו וזועק בעיר פלונית מועמד פלוני זה רוחניות, אז אנחנו עושים את זה, אין אצלנו פוצה פה ומצפצף”, אמר.

יו"ר דגל התורה בבני ברק, מנחם שפירא הסיבר את הנסיבות המורכבות לריצה הנפרדת לראשות העיר. “בגלל שיטת החלוקה הישנה, נוצר מצב שקהילות מסויימות מקבלות יותר הקצאות ממה שהן צריכות, עד כדי כך שהם פתחו שוק מכירות של הקצאות מיותרות שיש להם.

"זו אחת הסיבות שמרנן ורבנן הורו לנו לרוץ ברשימה נפרדת, ונביא בעז”ה נציגות גדולה של קרוב לרוב במועצה, שתקבע את החלוקה באופן שווה לפי מה שמגיע לציבור בעיר. בידינו לעשות היסטוריה, לשנות סוף כל סוף את מאזן הכוחות ולקבוע את עתידנו ועתיד קהילותינו הקדושות בעירנו”.