אחיו של יוסי שרעבי ז"ל: "ייתכן שבמוות של יוסי ניצלו חיי חיילים"צילום: כאן 11

שרון שרעבי, אחיו של אלי שרעבי שמוחזק בשבי חמאס, אומר כי למרות ההערכה שאח נוסף, יוסי, נהרג בעקבות תקיפת חיל האוויר של מבנה סמוך לנקודה שבה הוחזק, אין בלבו על צה"ל.

"מודה לצה"ל על השקיפות. למשפחת שרעבי אין שום טענה כלפי צה"ל. הם עושים את עבודתם נאמנה. ייתכן שבמוות של יוסי ניצלו חיי חיילים, אני חושב שמותו לא היה לחינם. עצם העובדה שיוסי נגרר לאזור לחימה על ידי חמאס אומר שהוא נרצח על ידי החבלים", אמר שרון לכאן חדשות.

הוא הדגיש כי "ככל שהלחימה תלך ותעמיק בשטח המסובך הזה - גורל החטופים נהיה קשה ומסובך יותר".

"לכן אנחנו מקווים שממשלת ישראל תשכיל ייצר תמרון מדיני שיחזיר את החטופים הביתה. המחיר הגבוה ביותר הוא חייהם של החטופים. היתה לנו תקווה מאוד גדולה לגבי גם יוסי וחשבנו שזו שאלה של זמן. ועדיין צריך להשיב אותו כדי שנביא אותו לקבר ישראל. אלי הוא השריד האחרון שלנו שחי בשבי. איבדנו ארבעה בני משפחה. צריך להחזיר אותו", סיכם שרעבי.

בסוף השבוע עודכנה משפחתו של יוסי בעיקרי התחקיר שנערך בצבא לגבי נסיבות מותו.

יצויין כי גופתו של שרעבי, בן 53 מבארי, עדיין מוחזקת על ידי חמאס, אבל כבר באמצע החודש שעבר לצה"ל היה מספיק מודיעין כדי לאשר שאינו בחיים.

בצה"ל מעריכים כי שרעבי נהרג ככל הנראה בעקבות תקיפת חיל האוויר של מבנה סמוך לנקודה שבה הוחזק, כנראה לצד איתי סבירסקי מבארי שנרצח על ידי חמאס כמה ימים לאחר מכן.

לפי התחקיר, בצבא זיהו שחוליית מחבלים - שהסתתרה במבנה שהותקף בעיירה נוסיראת שבמרכז הרצועה.

מדובר בחולייה שנערכה עם אמצעי לחימה רבים לתקוף כוח צה"לי. חימוש כבד שוגר לעבר המבנה והשמיד אותו. המבנה קרס, כנראה גם על החוליה שהייתה בתוכו, אבל הוא גרם לפגיעה גם במבנה סמוך שבו הוחזק שרעבי – וכך ככל הנראה הוא נהרג.