אנחנו מנצחים
אנחנו מנצחיםצילום: דפוסייט

1. ישראל מתמודדת עם האתגר הצבאי המורכב בהיסטוריה! נטרול 30 אלף לוחמי אויב המתבצרים מעל ובעיקר מתחת הקרקע, בשבע ערים עמוסות אוכלוסייה אזרחית. והאמת היא שהיא עושה את זה באופן מעורר התפעלות.

2. תנאי הפתיחה של המערכה היו איומים. החמאס פלש לארצנו ביום חג, בעיצומו של קרע לאומי נורא, ותפס את צה"ל מופתע וחסר תוכניות.

למרות זאת, בתוך זמן קצר הפכנו את הקערה על פיה, הדפנו את האויב והעברנו את המערכה לשטחו ומאז אנחנו רק הולכים ומנצחים.התגברנו על מחסום הפחד מפני הבוץ העזתי,וצה"ל מוצא דרכים מתוחכמות ויצירתיות להתנהל בהצלחה בתנאים מאתגרים ביותר. העימותים בין לוחמינו למחבלי החמאס, מסתיימים שוב ושוב בתבוסה מוחצת של האויב.

3. אחרי שנה קשה של וויכוחים פנימיים מרים, ידענו ברגע האמת להתעלות על עצמנו וראינו התגייסות מוחלטת של העם: 120 אחוזי גיוס, חוסן מעורר התפעלות של העורף והירתמות מרשימה של יהודי התפוצות למען ישראל.

4. הוכחנו לנסראללה ש'קורי עכביש' נמצאים בעיקר במנהרה בה הוא מסתתר. כמו שעזה נראית עכשיו הוא יחשוב אלף פעם לפני שינסה לעשות טבח דומה בגליל.

בזיכרון הפלשתיני והערבי יישארו צרובות לדורות ה'נכבה של 2024' והאדמה החרוכה שנותרה אחריה.

5. נכון, רצינו אבל זו לא תהיה 'מלחמת ששת-הימים'. ולמרות זאת צה"ל עושה עבודה מדהימה, איטית ויסודית: מידי יום הוא מוצא פירי מנהרות ומשמיד אותם, חושף מידע חשוב, מגלה אמצעי לחימה, מחסל עוד ועוד מחבלים ומפעיל לחץ אדיר על ראשי החמאס שמבינים שסופם קרוב.

* הרב יוני לביא מוביל את מועדון ההורים הגדול של ערוץ 7. מוזמנים להצטרף אל נבחרת ההורים ולקבל גישה למאגר המלא של משדרים ותכנים חינוכיים.


* במוצ"ש הבא נערוך משדר פתוח: חינוך ילדים מודל 2024ארבעת העקרונות החשובים ביותר בגידול ילדים היום. הבטיחו את מקומכם חינם עכשיו! אורח מיוחד במשדר: צביקה מור, אביו של איתן, אחד החטופים בעזה.