מימון טרור בחסות החוק
מימון טרור בחסות החוקצילום: ISTOCK

פרקליטות המדינה הגישה אתמול (ראשון) כתב אישום חמור נגד אזרח ערבי בשם רמי חביבאללה אשר מיוחס לו בין היתר כי העביר סכומי כסף לעמותת "ח'יר אומה" בטורקיה השייכת לחמאס.

על פי כתב האישום, הכסף הועבר דרך פעיל חמאס בשם עבד אל ג'אבר שלבי המתגורר בטורקיה ומנהל את העמותה החמאסית.

בכאן חדשות דווח כי עמותת "סיוע 48", הזרוע החברתית של התנועה האסלאמית - שמפלגת רע"ם היא הזרוע הפוליטית שלה - העבירה סכומי עתק לעמותת החמאס בטורקיה דרך שלבי.

על פי הדיווח בשנת 2021 בלבד העבירה "סיוע 48" קרוב ל-400 אלף שקלים לעמותת "ח'יר אומה". לפני שנה פנה רשם העמותות ל"סיוע 48" וביקש הבהרות בנוגע להעברות כספיות בסך מיליוני שקלים לגופים מחוץ לישראל. העמותה הראשונה שרשם העמותות ביקש על אודותיה הבהרות היא עמותת "'ח'יר אומה' – אשר פעילותה בדרום טורקיה".

רשם העמותות ביקש להבין כיצד העברות כספים אלו מקדמות את מטרות העמותה, הבהרות כי העברות אלה מתיישבות עם מנהל תקין ופירוט אמצעי פיקוח בהם נוקטת "סיוע 48" לשם פיקוח על השימוש בכספים המועברים ושל המטרות המקודמות באמצעותם.

מה שרשם העמותות לא ידע הוא כי שב"כ קבע כי העמותה הטורקית היא לא פחות מאשר עמותה השייכת לארגון הטרור הרצחני חמאס.

בעבר נחשף כי אנשי מפלגת רע"ם באמצעות "סיוע 48" שיתפו פעולה עם חמישה ארגוני טרור ברצועת עזה וביו"ש.

מעמותת "סיוע 48" נמסר בתגובה: "ככל הנראה העיתונות מחליטה להוציא עמותות מחוץ לחוק ללא ידיעת משרד הביטחון. ככל שידוע לנו, ועל פי בדיקות מתמידות שאנחנו מבצעים, עמותת 'חיר אומה' איננה עמותה מוכרזת מטעם משרד הביטחון. ההעברות נעשו בהתאם לחוק ולכללים באישור הרשויות והבנק. העמותה פעלה וממשיכה לפעול אך ורק לטובת הנזקקים ולפי החוק. ממשיכים בהענשת רע"ם ובמי שקשור אליה בשל עמדותיה הפוליטיות".

מפורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות ונפגעי הטרור נמסר: "פעם נוספת הוכח שרע"מ ועמותת 'סיוע 48' תומכים בחמאס. אנו קוראים לרשויות האכיפה למצות את הדין עם תומכי החמאס שבתוככי מדינת ישראל ולטפל ביד קשה בתופעה של ניצול חופש ההתאגדות בישראל למטרות מימון טרור. לא ניתן יותר להתעלם מהעובדות שלפנינו. מנסור עבאס ושותפיו ברע"מ מסתירים פעילות שיטתית לתמיכה בחמאס שמתקיימת כבר שנים מתחת לרדאר תחת כסות הומניטרית. יש לפעול נגדם הן בכלים פליליים והן מנהליים וזאת על מנת לגדוע את צינורות המימון לחמאס ולהעמיד לדין את האחראיים, בדיוק כפי שמעמידים לדין אחרים שביצעו פעולות למימון גופי חמאס".

יו"ר סיעת עוצמה יהודית ח"כ קרויזר הגיב: "לאחר שעמותת הטרור "סיוע 48" שמתחזה לעמותת סיוע חברתית תמימה של מפלגת רע"מ- חמאס העלימה בעבר ראיות על תמיכת חבריה בשאהידים, ואף פורסמו התחקירים על קשריה ההדוקים עם ארגוני טרור- שוב מתגלה כי הזרוע האזרחית חמאסית של מפלגה ערבית בכנסת ישראל שאף הייתה שותפה בכירה עד לא מזמן בממשלת לפיד בנט- העבירה כספים לחמאס טורקיה שפועל על אדמת צורר היהודים ארדואן. מקומם של נציגי כנופיות הטרור הערביים שמממנים את הצורר החמאס-נאצי בבתי הכלא הביטחוניים ובוודאי שלא בכנסת ישראל".