מפקד בכיר באגף המבצעים בשב"כ, שלקח חלק במבצע לחילוץ החטופים פרננדו מרמן ולואיס הר מרצועת עזה, סיכם את המבצע.

"פעלנו הלילה כתף אל כתף יחד עם לוחמי הימ"מ וצה"ל בלב רפיח והשבנו לביתם את פרננדו מרמן ולואיס הר שנחטפו על ידי חמאס ב-7 באוקטובר. מאחורי הפעולה עומדים עשרות עובדי ועובדות שב"כ. אנשי מודיעין מהמרחב הדרומי של השב"כ, אנשי טכנולוגיה, רכזים ואנשי מבצעים שפעלו יחד כדי לממש את המבצע הזה", אמר הבכיר.

הוא הוסיף "כך עשינו במבצע לחילוצה של החיילת אורי מגידיש מרצועת עזה וכך פעלנו גם הלילה. הלוחמים שלנו פעלו בגבורה, באומץ לב, ומתוך תחושת שליחות עמוקה למען השבתם של החטופים. זוהי משימתנו ואנו נחושים להשלימה".

מוקדם יותר קיים שר הביטחון יואב גלנט ביקור בימ"מ וקיבל סקירה על הפעולה שבוצעה הלילה לחילוץ החטופים. לאחר מכן, שר הביטחון קיים שיח עם לוחמי היחידה, ושיבח אותם על פעולתם הנחושה לחילוץ החטופים מלב רצועת עזה.

גלנט הדגיש כי ההצלחה במאמץ המבצעי לשחרור החטופים מקדמת גם את המאמצים הנוספים להשבתם. "הגעתי לכאן על מנת להצדיע לכם ולהגיד לכם תודה רבה. התוצאה מרשימה מאוד, זו היכולת של היחידה שפועלת לאורך שנים, והיכולת לשתף פעולה עם השב"כ, עם צה"ל וראיתי את ההתחברות גם לשייטת וגם לחיל האוויר, כל התהליכים האלה ממש כמו בספר וזה הבסיס".

"בסוף אתם ראש החץ אבל אתם צריכים לפעמים איזה טיל שייקח אתכם למטרה, מעצם הפעולה הזאת, נוצר היפוך בחשיבה שלנו וגם בחשיבה של החמאס: חמאס פגיע, חמאס חדיר ואפשר להגיע לכל מקום ולעשות כל דבר וזה נעשה בצורה מאד ברורה וחדה, הציבור היום מבין שיש על מי לסמוך", הוסיף שר הביטחון.

הוא הדגיש כי "לא ירחק היום ויהיו עוד מבצעים, אנחנו בוטחים בכם ומאמינים בכם ואני חושב שלפי כמות ההודעות שאני קיבלתי, על דבר שאני לא קשור אליו, אני בסך הכל אמרתי כן, אני רואה את כמות האהדה שיש, זה נתן אוויר בריאות לציבור בישראל, על דבר שהוא מאד חשוב, ציפור הנפש של הרבה מאד אנשים ובצדק, של כל העם בישראל. יש לנו חטופים ואנחנו צריכים להגיע אליהם, אז אתם רובם לא נביא בדרך הזאת, את רובם נביא, אני מקווה, בתהליכים של הסכמה. אבל כמה פעמים עוד נדרש לזה ובאיזה נסיבות, מי יודע. לכן יש לעניין הזה ערך עצום, וכל השקעה ביחידה היא השקעה משתלמת".

"הקיום שלנו כאן תלוי בהרתעה. הסמל של האירוע הזה לא יכול להיות איך שנראה ניר עוז, הסמל של האירוע הזה צריך להיות עזה הרוסה, ח'אן יונס הרוסה, תת קרקע, על קרקע, מחבלים מתים – זה הסמל. אני מודה לכם, אתם בחזית הלחימה ואתם מייצגים רוח מיוחדת", סיכם גלנט.