הרב פרץ איינהורן ודודו סעדה
הרב פרץ איינהורן ודודו סעדהצילום: בשבע

דודו סעדה מארח את הרב פרץ איינהורן, מייסד וראש ארגון צל"ש, (צבא לשם שמיים) שנותן תמיכה רוחנית לחיילי צה"ל.

ארגון צל"ש נועד לעזור ולתמוך בחייל הדתי: "הארגון הוקם לפני 11 שנה. שירות בצבא זו שליחות של מצווה, אבל עם הזמן עלולה להגיע שחיקה רוחנית. כשהייתי בן 21 החלטתי שאני מתגייס לא במסגרת מחלקת ישיבות ההסדר אלא שירות צבאי במסלול מלא, ואני אתחזק ואחזק גם את חבריי. כתבתי את החוויות שעברתי במהלך השרות, שיתפתי בהם אחרים ובעצם זה הספר הראשון אותו הוצאתי לחיילים לקראת גיוס. אנחנו עובדים בתיאום מלא עם הרבנות הצבאית הראשית, עם המפקדים בצבא, הכל מאושר ומסודר. המטרה שלנו היא לתת מענה לכולם, אם אני מממן קידוש בשבת אז זה מיועד לכל מי שרוצה ולכל המחלקה כמובן. אין הדתה, יש לב פתוח וכל מי שרוצה מוזמן בשמחה".

"אנחנו נקראים קציני רוח לחימה ויש יחידת חירום של של תודעה יהודית. זו באמת זה זכות עצומה ואנחנו עוברים מפלוגה לפלוגה, מגדוד לגדוד בעזה, בצפון ביו"ש, מדברים עם החיילים, מקשיבים להם. מעבירים שיעורי חיזוק, מקבלים מהם כוחות מתפללים איתם, לומדים אמונה, לומדים איזו זכות זה לשרת את עם ישראל בתקופה כזו. כל הלבבות פתוחים, כולם מחפשים משהו שייתן להם מענה לפני היציאה לקרב. הוצאנו עד היום מעל 200K ספרוני חיזוק לחיילים. אנחנו מסייעים גם בחוסן נפשי. אין דבר שמשמח אותי יותר משיחות אישיות עם חיילים, חייל שמרגיש חופשי להתקשר אלי בכל שעה ביום ובלילה ולשתף ולהתייעץ, כולל קצינים בכירים".

"מתחילת המלחמה יש צימאון רוחני והתעוררות רוחנית גדולה בקרב החיילים כולם. הציציות הפכו לשכפ"ץ רוחני שכולם לובשים".

"מיזם 'אשת חיל' נועד לתת מערך תמיכה וחיזוק לנשות החיילים בעורף. בשיגרה, יש לנו רכזות בפריסה ארצית וכל השנה אנחנו תומכים ומלווים את נשות הסדיר והקבע, מארגנים כנסים ואירועים ונותנים שי לפני חגים. נשות החיילים במלחמה זה פלא. יום אחרי שמחת תורה פתחנו בנוסף מערך בייביסיטר ארצי, מימון ארוחות שבת למשפחות, אירועי 'על האש' כשבמקביל הילדים מועסקים בטרמפולינות, פינוקים לנשים כמו פדיקור וכד', זומים וגם ערב בבנייני האומה עם מיטב הרבניות. עם ישראל פתח את הלב וב"ה קיבלנו תרומות רבות שעוזרות לנו להגדיל את הפעילות".

"באלול הקרוב בעז"ה נקים מכינה קדם צבאית שיהיו בה חבר'ה שהם בעצם רכזים של צל"ש, שיהיו השליחים בתוך הפלוגות הרגילות בצה"ל. כל אחד שאוהב תורה ומצוות ומאגד סביבו חבורה מתאים להיות שליח".