איתמר בן גביר
איתמר בן גבירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר איתמר בן גביר פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לעצירת הסיוע ההומניטרי ברקע העדות של שני החטופים שחולצו שהתרופות לא הועברו אליהם.

במכתבו כתב השר בן גביר כי "ביום שני עם ישראל התעורר לבוקר מרגש, בו התפרסם כי במבצע חילוץ הירואי בשיתוף פעולה שם לוחמינו הגיבורים ממשטרת ישראל (ימ"מ), מצה"ל ומשב"כ, חולצו בשלום החטופים פרננדו סימון מרמן ולואיס נורבטו ליינברג שהוחזקו על-ידי ארגון הטרור חמאס ברפיח".

"שני החטופים היקרים פונו לטיפול רפואי בבית החולים שיבא, ושם התברר כי השניים לא קיבלו את התרופות שיועדו להם".

"נזכיר כי לפני כחודש הובלת מהלך מול קטאר להעברת תרופות חיוניות לחטופינו, במסגרתו אישרת להעביר שני מטוסי מטען של חיל האוויר מלאים באלפי חבילות של תרופות וציוד רפואי הומניטרי ל- "תושבי עזה" לצד ארגזים בודדים של תרופות לחטופים, בתמורה להבטחה כי חמאס יציג ראיות שאכן החטופים קיבלו את התרופות".

"אלא שראיה כזו לא הומצאה עד היום, וכעת מתברר כי לא בכדי – חמאס שוב הפר הסכם שהובלת. כמה שזה כואב- כך זה היה צפוי. כפי שאמרתי שוב ושוב, מול ארגון טרור נאצי אסור להתקפל ואסור להזיז כל פעם את הקו האדום".

עוד כתב, "עמדתי הברורה והבלתי מתפשרת כי הומניטרי רק תמורת הומניטרי, היא לא רק הדרך הצודקת, אלא היא גם הדרך היחידה להתנהל מול חמאס".

"כעת, כשלכל העולם ברור כי אפילו התרופות שיועדו לחטופים, בתיווך בינלאומי, לא הגיעו אל היעד, אני מפציר בך לעצור לאלתר את העברת הסיוע ההומניטרי לעזה ולקבל את עמדתי הפשוטה ולפיה עד שמדינת ישראל לא תקבל מידע על מצבם של החטופים והוכחות ברורות כי התרופות הועברו אליהם, אף משאית סיוע לא תיכנס לרצועת עזה".