לימור סון הר מלך
לימור סון הר מלךצילום: ערוץ 7

חברת הכנסת לימור סון הר מלך פנתה היום (שלישי) לקצין הכנסת בבקשה להורות על הרחקתה של פעילת השמאל הרדיקלי מוריה שלומות מהכנסת לאחר שזו רדפה אחריה והדפה אותה.

לטענתה, שלומות, מנכ"לית ארגון השמאל הקיצוני "הורים נגד מעצרי ילדים" רדפה אחריה לאחר שיצאה מועדת חוקה, צעקה עליה ובשלב מסוים אף הדפה אותה.

במכתב ששלחה חברת הכנסת לקצין הכנסת היא דרשה להרחיק את שלומות לצמיתות מהכנסת: "היום יום שלישי ה-13.2, ד' אדר א' בסביבות השעה 14:30 יצאנו מדיון בוועדת החוקה של הכנסת.

"ביציאה מהדיון, יצאה הפעילה מוריה שלומות מארגון "הורים נגד מעצרי ילדים" בעקבותיי ובעקבות היועצת שלי בצעקות רמות מחוץ לחדר הוועדה, במסדרון.

"בשלב מסוים היא התקרבה אליי ודחפה אותי בבוטות ובאלימות. מוריה הפרה בבוטות את החוק לחסינות חברי הכנסת, והשתמשה באלימות כלפיי.

"האירוע נעשה כאשר במסדרון איתי הייתה רק היועצת שלי, והיא מעידה על האירוע ועל מה שאירע בו בדיוק לפי התיאור הנ"ל.

בדבריה דרשה: "אבקש להוציא מיידית את סרטוני המצלמות שבמקום, לטפל בנושא בחומרה ולוודא שהפעילה מורחקת לצמיתות מהכנסת כדי שיובן לכולם שלא משתמשים באלימות כלפי אף אדם, ואף כלפי חברי כנסת".

מארגון "הורים נגד מעצרי ילדים" אליו שייכת הפעילה שח"כ סון הר-מלך טוענת שהתקיפה אותה נמסר: "חברת הכנסת סון הר מלך האשימה ‘אנשים כמו הפעילה' בטבח, בזמן שהיא יושבת בקואליציה שאחראית להמשך המלחמה ולכשלון בשמירה על הבטחון של אזרחי מדינת ישראל. מיותר לציין שלא בוצעה שום תקיפה, חברי הקואליציה הזאת ממשיכים להשתמש בפרקטיקה של האשמות שווא בתקיפה כהתמודדות עם ביקורת. ברור שחברת הכנסת מנסה להסית את השיח מהכשלון הנוראי של ממשלת הימין בהתמודדות עם האתגרים המדיניים. אמירה כזאת של חברת כנסת בישראל היא בושה, אנחנו קוראים לכל חבר כנסת לגנות אותה מיד".