מתנדבים בפעילות, אילוסטרציה
מתנדבים בפעילות, אילוסטרציהצילום: Michael Giladi/Flash90

עובדים מ-5 עמותות שירות לאומי־אזרחי בישראל התאגדו לראשונה במסגרת הסתדרות הפועל המזרחי.

הפועל המזרחי הכריזה יציגות בחמשת העמותות הבאות: האגודה להתנדבות, עמינדב, העמותה לשוויון חברתי ושירות לאומי, שילה וחיבור חדש.

עמותות השירות הלאומי־אזרחי פועלות בישראל למעלה מ־50 שנה ברציפות ומהוות את חוד החנית של מערך ההתנדבות הממוסד והגדול בישראל. עובדי העמותות פועלים במסירות רבה מסביב לשעון, כדי להבטיח את תפקודו הרציף של מערך השירות הלאומי־אזרחי על שלל אגפיו וענפיו, לטובת הציבור בישראל.

העובדים מתמודדים עם שורה של אתגרים בסוגיות בנושאי יחסי עבודה וההתאגדות החדשה תיתן מענה לצרכים ולמצוקות העובדים העולים מהשטח, בהם: החלת ותק בשכר, הבטחת הטבות לעובדים במסגרת המענקים הממשלתיים, שיפור בשכר, בתנאי ההעסקה וברווחת העובד.

יו"ר הסתדרות הפועל המזרחי אבי סולימן מסר, "זהו יום היסטורי ומרגש. עובדות ועובדי עמותות השירות הלאומי־אזרחי עובדים במסירות ומסביב לשעון כדי לתפעל את מערך השירות הלאומי־אזרחי הגדול של ישראל. החל מהיום עובדים אלו יקבלו תמיכה וגיבוי מלא של הסתדרות הפועל המזרחי שתפעל לטובתם לאורך כל הדרך".

מנהלת האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד רחלי פרץ־כהן הוסיפה, "הסתדרות הפועל המזרחי גאה לצרף למשפחתה את עובדות ועובדי עמותות השירות הלאומי־אזרחי. מדובר בהישג חשוב עבור העובדים ובציון דרך חשוב להסתדרות הפועל המזרחי שתפעל למען העובדים בשיפור השכר, תנאי ההעסקה ורווחת העובד".