השר ניר ברקת
השר ניר ברקתצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הכלכלה ניר ברקת הגיע להסכמות רחבות עם הגופים הגדולים בענף המזון: שטראוס, תנובה, טמפו, החברה המרכזית למשקאות קלים, סלטי שמיר, דיפלומט, וסוגת - על הקפאת מחירים גורפת עד תוןם המלחמה.

ברקת גם סיכם על הקפאת עליות מחירים עתידית ומתן מבצעים על מחירים שכבר עלו ומבצעים על מוצרים נוספים.

השר גם סימן חברות שלא הסכימו להקפיא את העלאות המחירים ונכנסו ל'רשימה השחורה' שלו: אסם, שסטוביץ, ויסוצקי, יוניליוור, יכין, ויליפוד, בית השיטה, אחוה וזוגלובק.

חברת שסטוביץ כבר הגיבה להודעת השר ואמרה: "לא היינו במגע בקשר להסדר למדנו עליו מהפרסומים בתקשורת ועם זאת אנחנו מודיעים כי אנחנו מצטרפים אליו".

"אני רוצה להודות לחברות שהצטרפו ליוזמה באופן וולנטרי והגיעו עימי להסכמות על הקפאת מחירים. זהו מהלך תקדימי המבקש לקדם את ערך הסולידריות המשקית בתקופת המלחמה. עוצמתו של המהלך היא בעובדה שהוא וולנטרי והשוט היחידי העומד מנגד הוא משפט הציבור. תכליתו של המהלך היא להעצים את כוחו של הצרכן הקטן ולשמש כשליחו אל מול הגופים החזקים במשק וכן לעקוף מכשולים רגולטוריים ובירוקרטיים", אמר ברקת.

הוא הוסיף "לצערי, ישנן חברות אשר סירבו ליד המושטת ובחרו להתנתק מהאלונקה לטובת המשך עשיית רווח תוך פרימת הסולידריות המשקית בזמן מלחמה. חברות אלה נכנסות באופן אוטומטי לרשימה השחורה עם פקיעתו של האולטימטום. בימים הקרובים נעדכן באשר למהלכים שיופעלו נגדם".