ערוץ 7 פגש את מזכיר המדינה לשעבר מייק פומפאו בזירת הטבח בחניון רעים. פומפאו הגיע לביקור קצר בישראל ונסע דרומה כדי לראות מקרוב את המקומות שבהם התרחש הטבח הרצחני ב-7 באוקטובר.

ספר לנו על התחושות שלך כשאתה מבקר במקום הזה, ביקרת בכפר עזה ואתה כאן בזירת הטבח בפסטיבל נובה. אתה מכיר את הסיפורים, את הנתונים ואת המספרים, אז למה היה חשוב לך לבוא לכאן?

"זה תמיד שונה כשצועדים על הקרקע במקומות בהם התרחשו טרגדיות. הרגשות והתחושות, לראות את המשפחות, זה אחרת מאשר לראות את זה מרחוק בטלוויזיה או לקרוא על זה. אנחנו מתפללים עבור מי שאיבד אהובים כאן במקום הזה ובכל מתקפת הטרור של ה-7 באוקטובר".

מה צריך להיות המסר מהמקום הזה לעולם כולו?

"המסר צריך להיות שאמריקה עומדת לצד ישראל ותמיד נעמוד לצידכם. אנחנו חייבים להחזיר את החטופים. אני עומד כאן, מספר קילומטרים מהמקום בו מחזיקים אותם ומצהיר, הם חייבים לחזור".

בתחילת המלחמה אמר הנשיא ביידן לעולם, לאיראן ולחיזבאללה - Don't - 'אל תעזו, אל תסתבכו עם ישראל'. עכשיו יש תחושה שהוא אומר לישראל 'אל תעזו'.

"נכון, אנחנו חייבים להבהיר שאנחנו תומכים בהחלטות של ההנהגה הישראלית. אסור לנו לרסן אותם. הנהגה הישראלית מתנהגת בצורה הוגנת ומכובדת והכי חשוב - היא תיישם את המחויבות שיש לה לשמור על ביטחון אזרחיה".

אל הביקור של פומפאו התלוו מארחו של מזכיר המדינה איש העסקים יוסי סגול, והשגריר לשעבר באו"ם ח"כ דני דנון.