הרב חיים דרוקמן
הרב חיים דרוקמןצילום: ללא

47 שנים, מיליוני שעות לימוד תורה ואלפי תלמידים ובוגרים הוציאה מקרבה ישיבת אור עציון, אלא שבמשך כל השנים הללו מגורי אברכים לא נבנו במקום בגלל סיבות שונות.

כעת, שנה לאחר פטירתו של הרב דרוקמן וימים ספורים לאחר פטירת הרבנית רוצים בישיבה שהייתה מרכז חייו של הרב להגשים את החלום של הרב דרוקמן "בישיבה לומדים עשרות אברכים שחלקם חוזרים לקרווילות שהגיעו לאזור מגירוש גוש קטיף, הן בלויות ובחלק מאותן קרווילות כבר לא היה ניתן להתגורר, חלק אחר של האברכים נאלץ לשכור דירות יקרות מאוד באזור.

החלום של הרב דרוקמן זצ"ל היה לבנות קריית אברכים הכולל דיור כדי שאותם אברכים יוכלו ללמוד תורה למען עם ישראל כולו ולאחר מכן יוכלו לשוב לבית שראוי להתגורר בו" מספרים בישיבה.

אלא שלמרות הסיוע של המועצה האזורית והיתרי הבנייה במקום יש חוסר בתקציב לאותה קריית אברכים "אנחנו מנסים למצוא מקורות מימון לפרוייקט הזה שהוא באמת החלום של הרב, הוא אמר את זה לא פעם ולעיני מאות תלמידים, שראוי שלישיבה תהיה קריית אברכים ופתרונות דיור ללומדים תורה. יש לנו שטח, יש לנו היתר בניה, יש סיוע של המועצה כדי שנבצע את הבנייה במהירות אבל כרגע יש חוסר במקורות מימון לפרוייקט"

בישיבה לא אמרו נואש וכבר החלו לבנות במקום "אנחנו רוצים להתחיל עם האמצעים שיש לנו ובמקום כבר החלו קידוחים והנחת כלונסאות במקום, אנחנו מאמינים בני מאמינים ויודעים שכשנצטרך את התקציב עבור הקרייה אנחנו נסתדר, בינתיים נעשה מה שאנחנו יכולים בתקציב שיש לנו"

המיזם לבניית קרית אברכים במקום כבר תוכנן לפני כמה שנים ועל פיו ייבנו שלושה בניינים עם 39 דירות, ובסך של 3000 מ"ר בנוי, והוא ימוקם מטרים ספורים מישיבת אור עציון שבמועצה האזורית שפיר