שלומי פולמן
שלומי פולמןצילום: פרויקט 252

אהבה היא יחס חיובי, שנוצר על ידי רשמים ותחושות המחזקים אותו. האדם, באופן טבעי, עובר במהלך חייו חוויות ואירועים המשפיעים על אמונותיו בקשר לאנשים סביבו ולמושגים שחווה.

תפיסת היחס למה שעבר עלינו משפיעה במודע, אך בעיקר בתת מודע, על הצורה שבה נתפוס את עצמנו בעיני עצמנו, וממילא, על היחס שניתן לחלקים שונים שבנו.

לדוגמה דימוי גוף יכול כבר מגיל צעיר להשפיע על הפרדיגמה שלנו על עצמנו. הערך שלי בעיני עצמי יהיה תלוי ביחס החברתי למראה שלי גם אם לא נאמר לי זאת במפורש. ההשלכות של כך במהלך החיים הן עצומות, ומשפיעות על התפיסה שלי עד כמה אני ראוי לתפקיד, לבן זוג, למעמד חברתי וכדומה.

בחור שעבר אצלי אימון חתונה דרך פרויקט 252 גילה במהלך הטיפול עד כמה חוויות חברתיות שליליות בגיל צעיר מעקבות אותו כעת, 20 שנה מאוחר יותר, בתהליך בחירת בת זוג. הדוגמאות לכך הן רבות ומגוונות, התוצאה שלהן היא אחת והרסנית - אני לא אוהב את עצמי! לא אוהב איך שאני נראה, מדבר, מתנהג או חושב וכו'.

החוקר האיטלקי ליאו בוסקילה, מחבר הספר 'האהבה', אף מציג מחקר על אפיונים של אדם אוהב. ובהם מציין אדם שדואג לעצמו, ספונטני, לא פועל מתוך ריצוי, מודה ושמח על כך שהוא חי וקיים ועוד.

במשדר הערב (יום ד') במסגרת פרויקט 252, ידבר המאמן שלומי פולמן על החשיבות באהבה עצמית והדרכים לחזק אותה בתוכנו, ובפרט בדרך להקמת זוגיות אוהבת ובריאה.

עוד לא חברים בפרויקט 252? להצטרפות במחיר מבצע מיוחד לחצו כאן >>