ח"כ מתן כהנא, המחנה הממלכתי
ח"כ מתן כהנא, המחנה הממלכתיצילום: ערוץ 7

לכשעצמי, הייתי מעדיף שלא לעסוק בנושאים כאלה בעת הזו. היות שיש כאלה שבוחרים לקדם דברים שבעיני מזיקים למדינת ישראל, לא נותרה לי ברירה אלא להגיב.

מאז פרוץ המלחמה למדנו על בשרנו כמה המגזר הציבורי חלש. חבל שיש כאלה המתעקשים להחליש אותו אף יותר.

עם כניסתי לתפקיד השר לשירותי הדת זיהיתי בעיות קשות בתהליכי מינוי יושבי הראש למועצות הדתיות. פעלתי במהירות לתקן את המצב ובין שאר התיקונים הקשחתי את דרישות הסף לתפקיד והכנסתי סעיף המחייב ייצוג הולם לנשים.

בכך הצלחתי להביא לבחירתן ומינויין של נשים מצליחות ומוכשרות כדוגמת אוריה ברוכי (סרן במיל' מפונה מהעוטף) ורבקה עזריאלי (אישה חרדית) לתפקידי יו"ר מועצות דתיות.

בש"ס כנראה לא מתלהבים מכניסה של נשים לתפקידי ניהול בשירותי הדת ובטח לא מתלהבים מדרישות שמקשות עליהם למנות את מקורביהם ואנשי שלומם.

זו כנראה הסיבה שבתקנות החדשות שהשר מלכיאלי מתכוון להעביר הורדו דרישות הסף לתפקיד, בוטל הסעיף המחייב ייצוג הולם לנשים בתפקידי ניהול בכירים והיועצת המשפטית של המשרד הוזזה "אחר כבוד" מהוועדה המאשרת את המינויים.

לצערי, את הכיוון אליו מכוונים בש"ס לא צריך לדמיין. הם ממש הראו לנו בפועל איך הם מתכוונים לפעול.

כך למשל במועצה המקומית יבניאל הם מינו אדם שרחוק מאוד מעמידה בסטנדרטים.

כדי להצדיק את מינויו הם טענו שהוא רכש נסיון ניהולי רלוונטי לאורך מספר שנים.

למרבה הבושה, את הניסיון הניהולי הזה רכש הממונה החדש במקום שירות צבאי.

נחזור על כך שוב..., ש"ס מינו אדם שקיבל פטור משירות צבאי, אך במקום ללמוד תורה בישיבה הוא עבד. העבודה הזו, שכל כולה רמיה והשתמטות (משירות צבאי או לימוד תורה), הספיקה כדי למנותו ליו"ר מועצה דתית (קישור בתגובה הראשונה).

במקום להמשיך את מגמת חיזוק המגזר הציבורי בה אני התחלתי ואת שילוב הנשים במשרות בכירות, יש הבוחרים לדרדר אותו אף יותר ולהדיר נשים.

חבל.