ח"כ לימור סון הר-מלך
ח"כ לימור סון הר-מלךצילום: ערוץ 7

חברת הכנסת לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) הגיעה אמש (רביעי) לחוות עמק תרצה לביקור הזדהות לאחר שבריטניה החליטה להטיל סנקציות על בעל החווה משה שרביט.

היא חיזקה את בעלי החווה, והבטיחה להם כי תעשה הכל על מנת שהממשלה תפעל נגד הטלת הסנקציות: "ממשלת בריטניה חשבה שהיא יכולה להטיל סנקציות על המשפחה הזאת, ואני רוצה לומר: מי שחושב שהסנקציות יגמרו כאן, במתיישבים הגיבורים האלה שמוסרים את הנפש, במאבק על האדמה והארץ, מי שחושב שהסנקציות יגרמו כאן וישתוק נוכח העוול הזה, ולנוכח קמפיין אלימות המתנחלים ואיבוד הריבונות של מדינת ישראל, בארץ ישראל, יגלה שהדבר הזה יגיע עד אליו ואז כבר יהיה מאוחר".

תרמו למאבק המשפטי של 'חוננו' נגד הצווים

"אנחנו צריכים לזעוק כנגד הדבר הזה, ולא להסכים לקבל אותו בשום מצב ובשום אופן. ונמשיך להיאבק בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי שהדבר הזה יעצר", הוסיפה חברת הכנסת.

‫מוריה שרביט בעלת החווה שעל בעלה משה הוטלו הסנקציות אמרה כי "אם העולם מחליט להטיל עלינו את הסנקציות הללו זה לא מה שיעצור אותנו, זה לא מה שיחליש לנו את הרוח. אנחנו מאמינים בצדקת דרכנו ואנחנו יודעים שמה שאנחנו עושים זה טוב, ואנחנו מקדמים פה את הגאולה, נאחזים בארץ שלנו, ואנחנו לא נפסיק ונמשיך עד הסוף בכל הכוח. עם ישראל חי‬".

כזכור, בשבוע האחרון הטילה בריטניה סנקציות כנגד ארבעה מתיישבים והצטרפה לארה"ב שהטילה אף היא סנקציות כנגד ארבעה מתיישבים. אמש הצטרפה למהלך גם צרפת כשהודיעה על הטלת סנקציות נגד עשרות מתיישבים.

תרמו למאבק המשפטי של 'חוננו' נגד הצווים

חוות עמק תרצה הוקמה על ידי משה ומוריה שרביט וכן על ידי הראל שרביט הי"ד שנפל בלחימה בעזה. הראל שהיה ממקימי החווה ואף התגורר בה התעקש להתנדב למילואים ולהיכנס לעזה ולחם שם עד שנפל.

אמש בנאום במליאה קראה ח"כ סון הר מלך לחבריה להשמיע זעקה בנושא. "אני קוראת לכם חבריי חברי הכנסת. אל תחרישו. אני יודעת, קשה לצאת נגד ידידותינו. קשה לצאת בעד 8 מתנחלים, חלקם עם גוזמות וכיפות גדולות. אך אתם חייבים. אתם חייבים לא רק למשה ועילאי שהקריבו קורבן עצום עבורכם. אלא גם עבור כל אזרח ישראלי שיוטלו עליו סנקציות. מי ייתן וגם חבריי הבית הזה ידעו לצפות למרחוק ויבינו את הסכנה הגדולה בלהיות מדינת חסות, נטולת יכולת בחירה ותלויה בחסדי העולם".