ח”כ מתן כהנא, המחנה הממלכתי
ח”כ מתן כהנא, המחנה הממלכתיצילום: ערוץ 7

ח"כ מתן כהנא מהמחנה הממלכתי מתייחס להתנהלות ראש הממשלה כלפי שרי המפלגה ולאפשרות שמפלגתו תעזוב את ממשלת החירום.

"אנחנו לא בעניין של לחפש מערכות יחסים או לחפש מישהו שיעשה לנו נעים בגב. אני לא מצליח לפרש למה הוא מתנהג כך, זה ממש נותן תחושה שהוא מיצה את האירוע של ממשלת החירום, ממשלת האחדות", אמר כהנא בראיון ל-103FM.

הוא הדגיש כי "אם נתניהו מאוד רוצה לפרק את ממשלת החירום, כל מה שהוא צריך לעשות זה להמשיך להתנהג בצורה שבה הוא מתנהג עכשיו. הכבוד והסקרים זה הדבר האחרון שמעניין אותנו עכשיו. אותנו מעניין שהמלחמה הזו תתנהל בצורה שתביא את מדינת ישראל לניצחון ולשחרור החטופים, זה מה שאותנו מעניין".

לדבריו, "לנתניהו יש 64 מנדטים. גם אם נצא מהממשלה הזו יש מעין ציפייה שמיד יהיו בחירות וזה לא המצב. נתניהו, גם בממשלה של 64 מנדטים, בהקשרים של התקציב וחוק הגיוס, נתניהו יכול להרשות לעצמו לעשות כמעט הכול. אנחנו מבינים את הסיטואציה הזו, נכנסנו לממשלה הזו לא כי אנחנו חושבים שנתניהו מוביל את מדינת ישראל למקום טוב, אלא כי הבנו שבעת מלחמה המקום שלנו זה להיות תחת האלונקה, עם הידיים על ההגה, כי בלעדינו הדברים היו נראים אחרת לגמרי. בלעדינו החיילים בחזית לא היו מרגישים את האחדות שכל כך חשובה להם כדי להביא את הניצחון".

ח"כ כהנא המשיך והבהיר כי "אם אנחנו נבין שבהקשרים שבגללם נכנסו לממשלה אין לנו שום השפעה - נשקול את דרכנו מחדש. כל עוד אנחנו שם, נבלע כמה צפרדעים. הדברים שאנחנו משפיעים עליהם הם עצומים - מהלכי המלחמה, עסקאות חטופים, ועצם נוכחותנו בממשלה מחייבת את ראש הממשלה לקחת שיקולים מעבר לשיקולים שהוא היה לוקח בלי שהיינו בתוך הממשלה הזו".