עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכרצילום: דוברות חוננו

בית המשפט הצבאי לערעורים דחה את ערעורו של המחבל עזאלדין עווד שהיה שותף לחוליה שביצעה את פיגוע הירי בסמוך לקריית ארבע בשנת 2014 בו נרצח השוטר ברוך מזרחי הי"ד ואישתו וילדיו נפצעו.

על המחבל נגזרו 20 שנות מאסר וכעת החמיר בית המשפט את עונשו ל 27 שנות מאסר. עווד הואשם כי סייע לאביו בהכנות לפיגוע ואף הסיע אותו למקום הפיגוע. נציין כי אביו של המחבל שביצע את הפיגוע שוחרר בעסקת שליט.

הדס, אלמנתו של ברוך, אמרה לאחר הדיון: "אני מודה לפרקליטות הצבאית שנלחמה למעננו. אני מרוצה מפסק הדין, זהו העונש הראוי למחבל ולאביו. אני סבורה כי היה צריך להיגזר עליהן עונש מוות. כיוון שעונש זה לא ניתן היה ראוי שיינתן העונש החמור ביותר ואני שמחה שכך היה".

עו"ד חיים בלייכר מ'חוננו' שליווה את התיק מסר: "המחבל הנתעב השתחרר בעסקת שליט ובזמן הפיגוע היה "שוטר" פלסטיני". בנו של המחבל סייע לו בכל הכנת הפיגוע – תצפיות אימון בנשק. בנו קיבל לפני מספר שנים גזר דין של 20 שנות מאסר. הדס ומשפחתה ניהלו מאבק כדי להחמיר את עונשו של המחבל. לאחר מאבק ארוך שנים התקבל היום פסק הדין המוסיף לו שבע שנות מאסר ומשית עליו תשלום פיצויים נוספים לנפגעי העבירה. להחמרת פסק הדין ישנה חשיבות רבה – כל מחבל המסייע לפיגוע צריך לתת את הדין, הוא ומשפחתו".