יוסי דגן ומירי רגב
יוסי דגן ומירי רגבללא

בסיור שערך ראש מועצת שומרון יוסי דגן יחד עם שרת התחבורה מירי רגב בשומרון הוחלט כי כביש עוקף לובן יקרא "כביש מערב השומרון".

הסיור התקיים כ-5 שנים לאחר שביתת הרעב של ראשי הרשויות בהובלת ראש מועצת שומרון יוסי דגן, אשר לאחריה נחתם הסכם בין רה"מ בנימין נתניהו לדגן על הקצאת תקציב לכבישים העוקפים, בניהם עוקף חווארה, עוקף אל ערוב, שיקוע קלנדיה, הכפלת 446 ועכשיו כאמור הסיור נערך בעוקף לובן שסלילתו החלה לאחר שנות תכנון.

הסיור כאמור, נערך בנוכחות שרת התחבורה מירי רגב ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ואנשי המקצוע של משרד התחבורה ושל מועצה אזורית שומרון וכן בנוכחות מנכ"ל "נתיבי ישראל" ניסים פרץ.

הסיור נעשה במטרה לסקור את התקדמות בניית תשתיות התחבורה בשומרון. הסיור עבר ליד צומת תפוח מול עבודות בניית כביש עוקף חווארה, ובעבודות הכביש עוקף הכפר א-לובן, ובין השאר ביקרו השניים וסקרו את התקדמות בניית הכיכר החשובה בטיחותית, בכניסה לישוב לשם, שצפויה להיות מוכנה תוך כחודשיים.

שרת התחבורה וראש המועצה סקרו את התקדמות עבודות סלילת כביש עוקף לובן. כביש שבנייתו התעכבה במשך עשרות שנים עד להקמת אוהל משפחות השכולות וראשי המועצות ביהודה ושומרון, אותה הוביל דגן לפני כחמש שנים.

שרת התחבורה מירי רגב אמרה: "מאוד מרגש להיות פה. זה לא סוד שלאורך שנים לא השקיעו בתשתיות איכותיות ביהודה ושומרון. אנחנו רוצים שיהיה כאן מרקם חיים נורמלי, ולכן כל העוקפים שאנחנו עושים: עוקף לובאן שמאוד מתקדם, ועוקף חווארה שבעזרת השם שבוע הבא יוכלו לנסוע בו חופשי, והכיכר כמו בצומת לשם, של מוקדי סיכון, הם חלק מהעבודה שאנחנו חייבים לעשות. זה לא בזכות, זה חובה לעשות את זה.

לקחתי את העניין של יהודה ושומרון כמשימה. אנחנו כאן כדי להמשיך וכדי להביא את אותו חזון שמדבר עליו יוסי הרבה מאוד שנים, את "חזון המיליון לשומרון" ואחריו עוד ועוד אנשים".

דגן הוסיף, "אני מבקש להודות לשרה מירי רגב. כשהתושבים שלנו רואים את הכלים עובדים אנחנו רואים את הסוף. זה יביא כאן גם בטיחות, גם ביטחון, וגם כמובן יהיה שלב משמעותי מאוד בהתפתחות של כל השומרון וגם מרקם חיים לכולם.

יחד נביא מיליון תושבים בשומרון. אנחנו בדרך, וזה בא דרך בנייה של כבישים טובים, בטיחותיים, ביטחוניים ומה שקורה כאן זה לא רק הצלת חיים, זו גם תהיה חלק ממהפכת התחבורה שאנחנו עושים בימים האלה, כדי להביא לפה מיליון לשומרון".