דבריו של ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה
דבריו של ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלהצילום: רועי אברהם / לע"מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע"מ

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית אומר כי "המדינה הפלסטינית אינה מתנה או שי מראש ממשלת הכיבוש הישראלי בנימין נתניהו, אלא זכאות המעוגנת בחוק הבינלאומי והחלטות הלגיטימיות הבינלאומית".

בהודעה שפרסם (שישי) ציין משרד החוץ הפלסטיני כי "נתניהו שב ומתגרה בקונצנזוס הבינלאומי והאמריקני על הזכאות לסיים את הכיבוד ולהקים את המדינה הפלסטינית והוא מתנגד להכרה של האו"ם והקהילה הבינלאומית בה".

לדברי משרד החוץ הפלסטיני, נתניהו מציב תנאים ותכתיבים לקהילה הבינלאומית ולעם הפלסטיני כדי לקבור את רעיון הקמת המדינה הפלסטינית כדי להמשיך במו"מ ללא תכלית מעשית.

עוד טען משרד החוץ הפלסטיני, כי נתניהו סבור שהדרך לפתרון הסכסוך הינה מו"מ ישיר בין הצדדים, וזאת כדי להותיר את העם הפלסטיני וזכויותיו בני ערובה בידיו באופן שיאפשר לו לפעול בהתאם לאינטרסים האישיים ו"הקולוניאליסטיים" שלו.

"עמדות נתניהו אשר הכשיל את כל צורות המו"מ הן טרור מדיני מובהק", נכתב בהודעת משרד החוץ הפלסטיני אשר הוסיף וטען, כי "נתניהו מעוניין במו"מ כדי להכשילו כשלב מכין לגלים רציפים של מלחמות ואלימות".

משרד החוץ הפלסטיני קרא לקהילה הבינלאומית לתמוך במאמצים הפלסטיניים להכיר במדינת פלסטין ולאפשר לה לקבל חברות מלאה באו"ם באמצעות קבלת החלטה במועצת הביטחון.

רה"מ נתניהו התייחס בישיבת הקבינט לדיווחים בתקשורת על הכוונה לכפות על ישראל הקמתה של מדינה פלסטינית.

הוא הבהיר, כי "ישראל דוחה על הסף תכתיבים בינלאומיים בעניין הסדר הקבע עם הפלסטינים. הסדר כזה יושג אך ורק במשא ומתן ישיר בין הצדדים, ללא תנאים מוקדמים".

"ישראל תוסיף להתנגד להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית הכרה כזו בעקבות הטבח של ה-7 באוקטובר תעניק פרס עצום לטרור שלא היה כדוגמתו ותמנע כל הסדר עתידי לשלום", אמר נתניהו.