דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

שופט בית המשפט המחוזי בניו יורק, ארתור אנגורון, הורה לנשיא לשעבר דונלד טראמפ לשלם קנס בסך של 354.9 מיליון דולר.

השופט הרשיע את טראמפ במשפט שהתנהל נגדו בחודשים האחרונים לאחר שהתביעה בניו יורק טענה כי טראמפ ומקורביו הגדילו באופן משמעותי ובמכוון את השווי האמיתי של נכסי החברה של טראמפ, על מנת לקבל הלוואות בסכומים גדולים ובתנאים מועדפים מבנקים תוך מצג שווא.

השופט אנגורון גם אסר על טראמפ ועל שני בכירים נוספים בחברות שלו לכהן כמנהלים או דירקטורים בכל תאגיד או ישות בניו יורק למשך שלוש שנים, בעוד בני של טראמפ, אריק ודונלד, קיבלו עונש דומה למשך לשנתיים. "ההונאה שנמצאה כאן מזנקת מהדף ומזעזעת את המצפון.

בסך הכל, דונלד טראמפ מיעט להגיב לשאלות שנשאלו, והוא התערב לעתים קרובות בנאומים ארוכים ובלתי רלוונטיים בנושאים הרבה מעבר לתחום המשפט. סירובו לענות ישירות על השאלות, או במקרים מסוימים לענות כלל, פגע קשות באמינותו. העובדות והעדים המומחים מטעם הנאשמים פשוט הכחישו את המציאות, והנאשמים לא קיבלו אחריות וסירבו להטיל בקרה פנימית כדי למנוע הישנות עתידית של המקרים. חוסר מוחלט של חרטה הגובלת בפתולוגיות", קבע השופט אנגורון.

בתגובה לפסיקה תקף טראמפ בחריפות את השופט וכינה אותו "אדם מושחת". הוא גם טען כי "מדובר בהתערבות פוליטית במערכת הבחירות לנשיאות". בנאום שנשא ביציאה מבית המשפט אמר טראמפ כי "אני רוצה לומר זאת: אתה בונה חברה מצליחה, אין שום מרמה, הבנקים קיבלו את כל הכסף שלהם. הם אוהבים את טראמפ והעידו כי 'טראמפ הוא לקוח נפלא, אחד הטובים ביותר שלנו'.

השופט יודע את זה. הוא פשוט אדם מושחת. ידענו את זה מההתחלה. השופט הזה חשב שאחוזת מאר-א-לאגו שווה 18 מיליון דולר, והיא שווה בין 50 ל-100 פעמים יותר. הוא פסק נגדי עוד לפני שהוא קיבל את התיק. הוא הודיע כי אני אשם, והוא אפילו לא ידע במה אני אשם". טראמפ ועורכי דינו הודיעו כי יערערו על פסק הדין.