שוב באדום. נמרוד לוי
שוב באדום. נמרוד לויצילום: האתר הרשמי של הפועל ירושלים

העזיבה הישראלית את טורקיה נמשכת. אחרי שחקני הכדורגל שגיב יחזקאל ועדן קארצב שעזבו את קבוצותיהן בטורקיה בשל המלחמה וההתעמרות בישראלים בטורקיה, ספורטאי ישראלי נוסף עוזב את המדינה וחוזר לישראל.

הפעם מדובר בשחקן מענף הספורט השני בפופולריות שלו בישראל, שחקן נבחרת ישראל בכדורסל, נמרוד לוי.

לוי, ששיחק בנערים במכבי ת"א ובנוער באקדמיה של איגוד הכדורסל במכון וינגייט, חתם הערב (מוצאי שבת) לשלוש עונות וחצי במדי הפועל ירושלים במה שיהיה למעשה הקדנציה השניה שלו באדום.

לוי שגדל במכבי ת"א והחל את קריירת הבוגרים שלו בעירוני ר"ג, פרץ לתודעה בעונת 2015/16 כשנבחר לאולסטאר הליגה הלאומית במדי הפועל גליל עליון/קריית שמונה. בקיץ לאחר מכן חתם במכבי ראשל"צ וכמו עכשיו, גם אז באמצעה עבר כשחזר לקבוצת נעוריו, מכבי ת"א.

להפועל ירושלים הגיע לוי בעונת 2019/20 וזכה איתה בגביע ווינר סל ובגביע המדינה בכדורסל.

בשתי עונותיו האחרונות בישראל, שיחק לוי במדי גליל עליון, היה מהישראלים הבולטים בליגה, העפיל איתה פעמיים לבית העליון וכן זכה איתה בליגה הבלקנית לאחר שזכה גם עירוני נס ציונה ביורופקאפ. לוי נבחר לשחקן הישראלי המצטיין של העונה ב-21/22 ולחמישיית העונה השנייה בליגה אשתקד.

לוי מגיע חזרה לבירה יממה לאחר שזו הפסידה בהיכל הפיס ארנה שבבירה ליריבה המושבעת מכבי ת"א בתוצאה 90:85 ולאחר חצי עונה מצויינת בטורקיה כשאת העונה הנוכחית הוא החל בסמסונספור הטורקית וב-20 משחקיו תרם 12.2 נקודות, 5.6 ריבאונדים ו-1.4 אסיסטים.

נמרוד לוי אמר לאחר החתימה: "אני שמח לחזור לארץ ולהפועל, מועדון שהשאיפות והמטרות שלו הן הכי גבוהות שרק אפשר, ולשם בדיוק אני מכוון להגיע יחד עם הקבוצה. מרגש אותי לחזור למועדון ולאוהדים שקיבלו אותי כל כך יפה בקדנציה הקודמת. אני רוצה להודות לסוכן שלי אבי זילברמן ולהודות למועדון על האמון. אני שמח שהפעם התנאים הבשילו לחיבור של שנים קדימה. יאללה הפועל!".

המאמן איליאס קנצוריס הוסיף: "אחת המטרות העיקריות שלנו בהפועל ירושלים היא להחתים את הישראלים הטובים ביותר, ואין צל של ספק שנמרוד הוא דוגמא מצוינת לכך. הוא בשיאו מבחינה מנטלית ומבחינת היכולת ואני בטוח שהוא יוכל לעזור לנו להשיג את המטרות שלנו הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך".