קים ג'ונג און
קים ג'ונג אוןצילום: רויטרס

בניסיון לסייע בקידום תכנית הגרעין הצפון קוריאנית, האקרים במדינה נעזרים בבינה מלאכותית בכדי לגנוב טכנולוגיות וכספים, כך דווח היום (שני) בעיתון הפייננשל טיימס.

ההאקרים הצפון קוריאנים מכוונים לעובדי חברות הגנת סייבר וקריפטו וכבר הטעו משתמשים בלינקדין ורשתות חברתיות אחרות כדי לחשוף מידע רגיש.

בשנת 2017 הצליחה צפון קוראיה לפרוץ לבנק המרכזי של בנגלדש ולגנוב ממנו 951 מיליון דולר.

בחברת OpenAI אמרו כי צפון קוריאה, איראן וסין השתמשו בשירות הבינה המלאכותית שלה, ה-ChatGPT בכדי "לתמוך בפעילויות סייבר זדוניות".

גורם במודיעין הדרום קוריאני אמר לעיתון כי בעבר מדינתו זיהתה האקרים צפון קוראינים משתמשים בבינה מלאכותית בכדי להצליח להתמקד ולפגוע בגורמי אבטחת סייבר בדרום קוריאה. על פי ההערכות במדינה, מתוך יותר מ-1.6 מיליון ניסיונות פריצה לדרום קוריאה, 80 אחוזים מהם היו של צפון קוריאה.

ארין פלנטה, סגנית נשיאת חקירות בחברת אבטחת קריפטו אמרה כי בצפון משתמשים בבינה מלאכותית בכדי ליצור פרופילים מזויפים של מגייסים ומשתמשים בו בכדי להשתמש בו למטרות "שליחת הודעות, יצירת תמונות וזהויות חדשות - כל הדברים שאתה צריך כדי לבנות את מערכת היחסים הקרובה עם היעד שלך".

היא תיארה מקרה אחד שבו האקרים צפון קוריאנים השתמשו בכלי AI כדי לרכוש את אמונו של מהנדס בכיר בבורסת מטבעות קריפטוגרפיים יפניים על ידי התחזות בלינקדאין כמגייסים לבורסה בסינגפור.

המגייסים המזויפים ביקשו מהמהנדס לבצע "תרגיל טכני" שכלל הורדת תוכנה. זה איפשר להם להדביק אותו בתוכנות ריגול צפון קוריאניות.

"ההתקפות נעשות מאוד מתוחכמות, אנחנו לא מדברים על אימייל מנוסח רע שאומר 'לחץ על הקישור הזה'. אלה פרופילים מפורטים בלינקדאין ובפלטפורמות אחרות של מדיה חברתית, שבהם הם משתמשים כדי לבנות מערכות יחסים לאורך שבועות וחודשים ארוכים".