ברק יצחקי. שוב בבית"ר
ברק יצחקי. שוב בבית"רצילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

שלושת הפסדי הליגה הרצופים, בהם נכבשו מולה שערי ניצחון בדקות הסיום של המשחקים, הביאו את בית"ר ירושלים לחשב מסלול מחדש ולבצע זעזוע בעמדה שעל הקווים.

אחרי שמוקדם יותר היום (שני) הודיעו על פרידה ממאמנם בתקופה הקצרה החולפת גל כהן ששימש עוזר המאמן בשנתיים וחצי האחרונות, בהמשך הודיעו בבית"ר על מינויו של ברק יצחקי למאמן הקבוצה לשנתיים וחצי הקרובות.

יצחקי בן ה-39 גדל במחלקת הנוער של הפועל אשקלון אך לתודעה פרץ במדי בית"ר ירושלים, בה שיחק בשתי קדנציות - מ-2003 עד 2007, ומ-2008 עד 2010. יצחקי היה לאחד מהחלוצים המוכשרים בתולדות בית"ר כשהצעיד אותה לאליפות בעונת 2006/07 וזכה עימה בגביע המדינה בעונת 2008/09.

את בית"ר עזב יצחקי בשל מצוקה כלכלית של המועדון הצהוב-שחור ועבר לשחק במדי מכבי ת"א איתה זכה בשתי אליפויות. מיד לאחר קריירת המשחק, השתלב יצחקי בצוות המקצועי של מכבי ת"א שם שימש כמאמן זמני וכמנהל המקצועי של הצהובים מת"א, תפקיד ממנו התפטר בשנה שעברה.

עבור הירושלמים מדובר למעשה במאמן שלישי העונה, כאשר את יוסי אבוקסיס שעבר להפועל ת"א, החליף עוזרו גל כהן שכעת עוזב.

מי שאחראי על הבאתו של יצחקי לבית"ר הוא אלמוג כהן שחתם בעצמו בשבוע שעבר כמנהל המקצועי החדש של הקבוצה מהבירה כשהעדיף אותה על פני מכבי ת"א. כהן היה אמור להתחיל את תפקידו רק לקראת סיום העונה ולהתחיל בבניית העונה הבאה אט אט, אך רצף ההפסדים והעובדה כי בית"ר נמצאת כפסע מירידת ליגה כשהיא עם נקודה אחת בלבד מהקו האדום המוביל אל הליגה השניה בסיום העונה, הביא את בית"ר להקדים את מועד הגעתו של כהן ולהחל כבר עכשיו את תכניותיו המקצועיות.

המנהל המקצועי, אלמוג כהן, אמר לאחר המינוי: "בית"ר ירושלים נקלעה למצב שהצריך את התערבותנו המיידית. אנחנו מבינים את גודל השעה. וצריכים לעצור את רצף ההפסדים ולהביא את עצמנו למצב שאנחנו מתרחקים שוב מהתחתית. ברק יצחקי הוא האיש שבחרנו ואני שמח שהוא מוכן היה להיכנס לתפקיד כבר מעכשיו".

יצחקי עצמו אמר במסיבת העיתונאים שהתקיימה היום, כי "כולם מכירים את האהבה שלי ואת הזהות שלי עם בית"ר, עוד בימיי כשחקן. אני שמח לעמוד היום בצוות המקצועי ולהיות המאמן של הקבוצה. כמובן מאמנים בסוף נמדדים בתוצאות וניצחונות, אבל הדרך חשובה. ואנחנו יודעים שיש בפנינו דרך לא פשוטה. אנחנו קרובים למקום שמוביל לירידת ליגה. אבל אני מאמין בשחקנים, מאמין בצוות שנמצא איתי. השחקנים צריכים להבין שהם נמצאים באחד המועדונים הגדולים בישראל, אם לא הכי גדול. הם צריכים להבין באיזה מצב הקבוצה נמצאת. עם עבודה קשה והדרך הנכונה, גם התוצאות יגיעו, ונוכל להתעסק גם בטווח הרחוק. ננסה לשנות כמה דברים קטנים, אנחנו לא קוסמים, לא נוכל לשנות הכל ביום או יומיים, זה דרך. אבל אני מאמין באנשים. קיבלתי פה הזדמנות, וארצה להוכיח שההחלטה שהם לקחו היא נכונה".