התיעוד של משפחת ביבס שנחשף על ידי דובר צה"לדובר צה"ל

דובר צה"ל דניאל הגרי חשף הערב (שני) תיעוד שהוצג למשפחת ביבס, ובו נראים האם שירי ושני ילדיה אריאל וכפיר - כנראה ימים אחרי שנחטפו יחד עם האב ירדן, באזור דרום הרצועה.

בסרטון השלושה תועדו בעודם חיים, עם זאת לא ברור מה מצבם כעת - 136 ימים לאחר חטיפתם.

דובר צה"ל: משפחת ביבס הועברה לחאן יונס ולוותה ב-7 מחבלים, קיים חשש לגורלםכאן חדשות

בפתח דבריו הציג הגרי את התיעוד של שירי וילדיה כפיר ואריאל, עטופים בשמיכה, כשהם מובלים על ידי החוטפים בחאן יונס. "ראשו הקטן של אריאל מבצבץ מבעד לשמיכה שבה הכריחו את שירי להתעטף בה, ואת כפיר לא ניתן לראות", אמר הגרי. בהמשך עדכן לגבי מצבם: "אנחנו דואגים וחוששים מאוד למצבם ושלומם של שירי והילדים. אנו עושים כל מאמץ להשיג כל מידע".

משפחת ביבס מסרה בתגובה "הסרטונים האלה קורעים את ליבנו. לראות את שירי, ירדן, אריאל וכפיר שנחטפו מביתם בניר עוז בתופת הזו זה בלתי נסבל ולא אנושי. לחטוף ילדים זהו פשע נגד האנושות ופשע מלחמה. אריאל וכפיר הם קורבנות של רוע מפלצתי. המשפחה שלנו הפכה כולה לבני ערובה ביחד עם כל החטופים.

אנחנו קוראים קריאה נואשת לכל מקבלי ההחלטות בארץ ובעולם הנוגעים במשא ומתן: תחזירו אותם הביתה עכשיו. תבהירו לחמאס שחטיפת ילדים זה מחוץ למשחק. תשימו את הילדים האלה כתנאי ראשון בכל עסקה. אנחנו מבקשים להודות לציבור בישראל וברחבי העולם שתומך בנו ומבקשים להמשיך במאבק לחזרתם הביתה".

נתניהו מגיב לסרטוןעומר מירון /לע"מ, סאונד: יחזקאל קנדיל /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב, "הסרטון שבו אנחנו רואים את משפחת ביבס בעזה צובט את הלב, ומזכיר לנו עם מי יש לנו עסק - עם חוטפי תינוקות אכזריים. אנחנו נבוא איתם חשבון".

נתניהו הוסיף, "ולעולם אני אומר: We will bring these kidnappers of babies and mothers to justice They won't get away with it".

ג'ימי מילר, קרוב משפחתם, אמר כי "הסרטון הזה זה לא שינה שום דבר, הוא לא מעיד על שום דבר חדש. סך הכול צילומים מהימים הראשונים – זה לא נותן אינדיקציה על שום דבר. אנחנו בתקווה שהם יחזרו אלינו כמה שיותר מהר ושהממשלה תעשה כל מה שאפשר".

לדבריו, "שני הילדים האלה וההורים שלהם היו אמורים להשתחרר בפעימה הראשונה, ואם הם לא השתחררו בפעימה הראשונה, המינימום היה שהם ישתחררו בצעד הומניטרי. אנחנו מספקים סיוע הומניטרי לצד השני בלי סוף – הם מקבלים כל מה שצריך מא' עד ת' ואנחנו לא מקבלים שום דבר. אנחנו כבר מצפים להכול, ומקווים לטוב ביותר".

משפחת ביבס מניר עוז הפכה לאחד מסמלי המלחמה. התיעוד של שירי האם מחבקת את ילדיה בעת חטיפתם ב-7 באוקטובר עורר הדים רבים. ב-7 באוקטובר הרסו המחבלים את בית המשפחה ורצחו את הוריה של שירי, יוסי ומרגיט סילברמן.